V 21. kole v najvyššej futbalovej súťaži Ružomberok - Michalovce

V 21. kole v najvyššej futbalovej súťaži Ružomberok - Michalovce

RedakciaŠport29.2.2020

V nedeľňajšom stretnutí predposledného kola základnej časti Fortuna ligy MFK Ružomberok – Zemplín Michalovce víťazstvo jednému či druhému tímu definitívne zabezpečí miestenku v skupine o titul. Výkop pod Čebraťom sa uskutoční, podobne ako na ostatných štadiónoch, o 15:30 hod.

Polovica „flekov“ v hornej „šestke“ je obsadená (1. Slovan, 2. Žilina a 3. Dunajská Streda) a o zvyšné tri sa naďalej bojuje. Sedem tímov od 4. do 10. miesta delia v tabuľke len minimálne bodové rozdiely.

V centre dolného Liptova pôjde o súboj mužstiev zo štvrtej a piatej priečky, pričom vyššie postavený Ružomberok má na reprezentanta Zemplína len „bodék“ k dobru. „Čaká ma zatiaľ najdôležitejší a najťažší zápas v doterajšej trénerskej kariére a nič iné mi nezostáva len veriť, že ho chlapci zvládnu. Keď vyhráme, Ružomberok definitívne bude v top ´šestke´ a celý chod klubu sa dostane do pokojných koľají. Tým netvrdím, že súčasná atmosféra je zlá, no cítiť trochu nervozitu. Ak v nedeľu vybavíme v nadstavbe skupinu o 1. - 6. miesto, bude aj po nej,“ rozhovoril sa tréner Ruže Ján Haspra.

V predchádzajúcom kole sa Liptáci doma rozišli s treťou Dunajskou Stredou bezgólovou remízou, pretože koncovka bola ich poriadne boľavou Achillovou pätou. „Chlapci sú maximálne pripravení, myslím si, že rovnako aj psychicky. Takže nič im nebráni, aby Michalovce zdolali. Oproti minulej sobote pripúšťam nejaké zmeny v zostave, s tým, že v základe by dostali príležitosť aj hráči, ktorí v doterajších dvoch jarných kolách len do zápasov naskakovali. Proti DAC – u nám, hlavne pred bránou súpera, viazla súhra a nedokázali sme sa strelecky presadiť. Preto pokúsime sa vpredu dačo zmeniť a vrátiť sa k našej útočnej behavosti z jesene,“ pokračoval Haspra.

Východniari, ktorí v uplynulej sezóne dosiahli historický úspech, keď ich futbalová loď doplávala do „prístavu“ na 5. mieste, pri jarnej ouvertúre vybuchli (v Žiline) s Trenčínom 1:8, ale pred týždňom doma zdolali Nitru (1:0) a takisto majú všetko vo svojich rukách. „Narazíme na kvalitné a skúsené mužstvo. Navyše na jeho strane je psychická výhoda, keďže v poslednom kole doma nastúpi proti Pohroniu Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa, kým my vycestujeme na Slovan,“ doplnil ružomberský kouč, ktorý v nedeľu by mal mať k dispozícii aj kapitána mužstva Jána Masla a po odpykanom jednozápasovom treste tiež Alexandra Mojžiša.

Prvý vzájomný súboj v tejto sezóne v Michalovciach sa skončil ružomberským plným bodovým zásahom (1:0), o čom v nadstavenom čase rozhodol Mojžiš. Za povšimnutie stojí, že Ruža v elitnej súťaži ešte s týmto súperom neprehrala.

Dnes (29. februára) Hasprovci absolvovali predzápasový tréning na hlavnej ploche štadióna MFK, ktorá v piatok ráno bola pod 15 – centimetrovou vrstvou snehu.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 8 výhier, 6 remíz, prehier, skóre 27:11.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia