V 4. kole Fortuna ligy: Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 2:3

V 4. kole Fortuna ligy: Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 2:3

RedakciaŠport6.8.2022

Najprv z výsledkového pohľadu tragédia a napokon na „cieľovej šachovnici“ fantázia. Futbalisti MFK Ružomberok po polčase prehrávali pod Urpínom 0:2, keď prvú facku utŕžili už v 3. min. po koncovke Depetrisa. Tento stav platil ešte aj v 73. min., ale potom prišla bravúra vicemajstra, ktorý v rozpätí štrnástich minút preklopil skóre na 3:2 na svoju stranu.

Musím priznať, ako tréner som ešte takýto obrat svojho mužstva nezažil,“ vyhlásil kouč Ruže Peter Struhár. „Mali sme dobrý vstup do zápasu, chlapci dokázali otvárať súpera pri vedení útoku. Presadzovali sa stredom i po krajoch. Bola z toho aj veľmi sľubná šanca, keď po prízemnom centri zakončoval Regáli, lenže veľmi slabo. Žiaľ, následne nás domáci, po strate lopty, chirurgicky potrestali. Aj po inkasovanom góle, sa mužstvo snažilo o svoju hru, o prečíslenie súpera a kombináciami po zemi ísť až do koncovky. Avšak v nej sme sa nedokázali efektívne presadiť. Pred druhým polčasom bol plán, niečo so stretnutím spraviť a do 60. streliť kontaktný gól. To sa nepodarilo, takže ďalej nič iné nezostávalo, len ísť do rizika. Vydarenými striedaniami sme napokon výsledok otočili. Chlapci, ktorí naskočili z lavičky, priniesli na ihrisko energiu, čo výrazne zavážilo.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 2:3 (2:0)

Góly: 3. Depetris, 37. Willwéber – 73. Pišoja (vlastný), 76. J. Maslo (z 11 m), 86. Kelemen. Žlté karty: Záhumenský, Kupčík, Ľupták – J. Maslo, Kelemen. Rozhodovali: Dzivjak – Štofik, Straka - 3528 divákov.

Dukla: Hruška – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Záhumenský - Ľupták, Willwéber (83. Franko) – Slávik (54. Pišoja), Faško (66. Richtárech), Polievka – Depetris (66. Mazan).

MFK: Frühwald – Fabiš (66. Morong), J. Maslo, Mojžiš (46. Malý), Selecký (71. Madleňák)– Luterán (66. Kelemen), Lichý –Tučný, Rakyta (46. Halabrín), Regáli – Gerec.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia