V 4. kole nadstavby Ružomberok cestuje do Senice

V 4. kole nadstavby Ružomberok cestuje do Senice

RedakciaŠport9.4.2021

Tri kolá má za sebou fortunaligová nadstavba. Do skupiny o udržanie futbalisti MFK Ružomberok vstúpili v Zlatých Moravciach prehrou so Sereďou 0:1, potom doma zdolali Michalovce 2:0 a naposledy vyšli naprázdno v Nitre – 0:1. Zajtra (10. apríla) Liptáci nastúpia o 17. hod. v Senici. Medzi mužstvami je len dvojbodový rozdiel v prospech Ružomberka.

Už je aj zbytočné opakovať, aký mimoriadne dôležitý je teraz každý zápas. Dobre vieme, že hrá sa o všetko. Bolo by úžasné, keby chlapci priviezli tri body,“ vyhlásil kouč futbalistov spod Čebraťa Ján Haspra a pripojil aj trojbodový recept: „Našimi zbraňami musia byť súbojovosť, ktorá mužstvu v poslednom čase chýbala, takisto presnosť v prihrávkach a v zakončení.“

Záhoráci momentálne držia v rukách „Čierneho Petra“, no nič to neznamená, pretože rozdiely v spodnej šestke sú iba minimálne. „Senicu vnímam ako veľmi skúsené a kvalitné mužstvo, s viacerými dobrými futbalistami. A tak osobne nechápem, prečo sa nachádza na spodu tabuľky,“ dodal Haspra.

Aj ružomberská kabína si plne uvedomuje, o čo až do 22. mája 2021 pôjde. „Želal by som si, aby Senica bola pre nás akýmsi začiatkom novej ligy. Pred mužstvami je ešte sedem kôl, všetko máme vo svojich rukách, takže netreba robiť nejakú paniku. No zároveň nejde ani o žiadnu srandu. Už zajtra musíme začať od seba, nechať na ihrisku všetky sily a súpera zlomiť. Treba sa vrátiť tam, kde sme často boli v jeseni. Keď budeme pevné vzadu, v útoku už nám niečo padne. Predpokladám vyrovnaný zápas a uvidíme, čo tréneri na súpera pripravia,“ dal sa počuť stredopoliar MFK Marek Zsigmund.

V základnej časti súťaže Ružomberok v jeseni vyhral v Senici 2:1 a na jar jej požičané vrátil – 2:3. Bolo to hneď po tom, čo mužstvo prevzal tréner Karol Praženica, ktorý vystriedal Antona Šoltisa. Pred zimnou prestávkou bol FK jedenásty, vtedy na šiestych Liptákov strácal päť bodov.

Hosťom určite bude chýbať dlhodobý maród T. Bobček a Kochan, ktorý predchádzajúcu sobotu bol pod Zoborom vylúčený po druhej žltej karte.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 12 výhier, 7 remíz, 13 prehier, skóre 47:43.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia