V 5. kole nadstavbovej časti FL: Ružomberok - Dunajská Streda

V 5. kole nadstavbovej časti FL: Ružomberok - Dunajská Streda

RedakciaŠport10.7.2020

V sobotu v záverečnom kole Fortuna ligy, skupiny o titul, si od 18. hod. futbalisti MFK Ružomberok zmerajú sily s Dunajskou Stredou. Pôjde o súboj piateho a tretieho tímu skupiny o 1. 6. miesto. Mužstvo spod Čebraťa je v hre o najvýhodnejšiu štvrtú priečku pred barážou o Európsku ligu, naopak DAC môže ešte zaútočiť na honor vicemajstra, keď na druhú Žilinu (tá hostí Michalovce) stráca len bod.

Liptáci majú v nohách ťažký, stredajší finálový duel Slovnaft Cupu so Slovanom Bratislava, navyše so smutným koncom (0:1). Naopak DAC, ktorý v uplynulo kole na vlastnom ihrisku zdolal „šošonov“ 2:0, mohol sa v pokoji hotovať na posledné vystúpenie.

Veľmi sme túžili získať Slovenský pohár, no nepodarilo sa. Nič iné nám nezostáva, len zdvihnúť hlavy a predovšetkým mentálne a psychicky sa pripraviť na Dunajskú Stredu. Samozrejme, našim cieľom je znovu podať výkon, ktorá znesie prísne kritériá,“ vyhlásil tréner MFK Ján Haspra.

Ruža sa s DAC - om stretne tretí raz v rozpätí dvadsiatich piatich dní. Predchádzajúce duely boli semifinálové v rámci Slovnaft Cupu (na Žitnom ostrove 1:1 a pod Čebraťom 3:0). „Takáto vzájomná porcia nie je dáko príjemná, pretože každé stretnutie proti Dunajskej Strede stojí chlapcov veľa síl. Je to ťažký súper, no ja rád hrám proti DAC - u a aj teraz sa na súpera teším. Samozrejme, chceme skončiť na 4. mieste, náš plán však chlapci musia potvrdiť na ihrisku,“ pripojil Haspra.

Aj v ligovej súťaži v ročníku 2019/2020 majú „Hasprovci“ so vzájomných súbojov lepšiu bilanciu, keď vonku vyhrali 1:0 a v svojom „hrade“ remizovali 0:0.

Oproti predchádzajúcim zápasom po reštarte sezóny, sa zmenili pravidlá pre divákov. Zajtra bude vstup jednak ne permanentky, no takisto záujemcovia si môžu v pokladniach zakúpiť aj jednorázové vstupenky. Príchod na štadión je podmienený rúškom a na tribúne musí byť každý druhý rad voľný.

Keďže Slovan k titulu pripojil aj pohárovú trofej, o poslednú štvrtú miestenku do Európskej ligy sa po skončení nadstavby bude hrať play – off. V prvom semifinále sa stretne štvrtý tím skupiny o titul s víťazom skupiny o udržanie, teda s Trenčínom. Druhú semifinálovú dvojičku vytvoria piate a šieste mužstvo prvej „šestky“. Zápasy sa hrajú jednokolovo, pričom výhodu domáceho prostredia majú mužstvá lepšie postavené v tabuľke. Víťazi týchto "bitiek" sa stretnú vo finále 17. júla.

Na ružomberskej súpiske zajtra budú absentovať dvaja maródi T. Bobček a Almási.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 15 výhier, 16 remíz, 7 prehier, skóre 43:35.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia