V 6. kole Fortuna ligy: Ružomberok - Michalovce 0:0

V 6. kole Fortuna ligy: Ružomberok - Michalovce 0:0

RedakciaŠport28.8.2021

Ani na tretí pokus to nevyšlo. Ružomberskí futbalisti pridali ďalšie bezgólové ohnivko na domácu zápasovú reťaz v aktuálnej sezóne. Stretnutie s Michalovcami, ktoré skončilo deľbou bodov, mohli na svoju stranu strhnúť oba tímy. Dlho boli misky duelu naklonené na domácu stranu, avšak v závere bližšie k rozhodnutiu boli Zemplínčania.

Aktívnejšie do stretnutia vstúpili hostia. V 7. min. min. zvnútra šestnástky štipľavý projektil vyslal Japonec Ošima a Krajčírik medzi ružomberskými žrďami reflexívne loptu vyrazil. Určitý čas trvalo, kým sa domáca družina upokojila a začala si v hlave oprašovať predzápasovú stratégiu. Chlapci zlepšili pohyb, no veľmi si netykali s presnosťou, hlavne vo finálnej fáze. Išli však za gólom. V 15. min. Madleňák poslal dlhý center do michalovskej šestnástky a veľa nechýbalo, aby Gerecova hlavička mala prívlastok gólová. V 31. min. po pravej strane zbehol Regáli a Kochana z bezprostrednej blízkosti skvele vychytal gólman súpera Száraz.

Po zmene strán Liptáci ešte viac búšili do východniarov. 65. min. po chybe Vaška sa sa pred michalovským brankárom ocitol v stopercentnej šanci Regáli, lenže trafil iba Száraza. O chvíľu na to Gerec obišiel Szárasa, ale tiesnený v koncovke neuspel. Hostia, ktorí sa spoliehali skôr na brejku, v ďalšom priebehu vystrčili svoje ofenzívne rožky, takže vzruch začal byť pred oboma bránkami. V 69. min. Kanu ako na podnose ponúkol gólovku Popovitsovi a domácich ratoval J. Maslo, keď sa odvážne vrhol do strely, ktorá by už s najväčšou pravdepodobnosťou zaplachtila v sieti. Vzápätí strážca michalovskej svätyne na bránkovej čiare zlikvidoval Madleňákovu príležitosť. V 77. min. znovu pohrozili hostia, keď Žofčákova obaľovačka preletela popri vzdialenejšej žrdi. V 83. min. mal Kvocera obrovskú príležitosť, keď sám sa rútil Krajčírika, ktorý strelu vytesnal na žrď a roh. V poslednej minúte ružomberský brankár v tutovke fantasticky vychytal agilného Popovitsa.

Hlasy trénerov

Peter Struhár (Ružomberok): „Niekedy je menej viac. Chlapci veľmi chceli zvíťaziť, no v treťom zápase doma, sa nám nepodarilo streliť gól. Šance sme na to boli, v prvom i v druhom polčase. Takými príležitosťami, aké v druhom polčase mali Regáli, Gerec, či Madleňák, sme mali zápas rozhodnúť. Na druhej strane musím povedať, že Ivovi Krajčírikovi môžeme bozkávať rukavice i nohy, lebo súper si tiež vytvoril tri gólovky.“

Miroslav Nemec (Michalovce): „Už štandardne sme do zápasu dobre vstúpili, mali sme aj šancu, potom domáci hráči spustili na nás strelnicu, ale sme to ustáli. Bol som rád, že prvý polčas moje mužstvo neinkasovalo, pretože Ružomberok mal niekoľko sľubných možností. Druhý polčas z našej strany bol skvelý. Dobre sme prestriedali, čiže sám seba pochválim. K trom tutovkám na konci zápasu sa neviem vyjadriť."

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 0:0

Žlté karta: Ošima (Michalovce). Rozhodovali: Dohál – Jekkel, Štofík – 617 divákov.

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán, Kochan (43. Takáč) – Regáli (69. Boďa), Brenkus (62. Dopater), Kostadinov (43. Tancík) – Gerec.

Michalovce: Száras – Vaško, Šuľa, Ranko – Kotula, Neofytidis, Begala, Mendes (80. Magda) – Žofčák (80. Kvocera), Trusa (Kanu), Ošima (57. Popovits).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia