V 8. kole Fortuna ligy do Zlatých Moraviec

V 8. kole Fortuna ligy do Zlatých Moraviec

RedakciaŠport13.9.2018

V 8. kole Fortuna ligy, po asociačnej prestávke sa v sobotu (15. septembra) futbalisti MFK Ružomberok predstavia na ihrisku VioN – u Zlaté Moravce-Vráble.

Aj keď pôjde o súboj desiateho tímu aktuálnej tabuľky s tretím, ružomberský kouč David Holoubek tlmí prehnaný optimizmus. „Veľmi nesúhlasím s tým, že sme favoritom. Videl som hrať Zlaté Moravce a vzhľadom na herný štýl, akým sa prezentujú, môžem povedať, že nás nečaká žiadny ľahký súper. Moravce sa opierajú o dobrú organizáciu obrany i ofenzívy, takisto hrajú veľmi zodpovedne. Navyše kvôli ligovej prestávke, moje mužstvo vypadlo zo zaužívaného rytmu. Určite však na VioN nepôjdeme so sklonenými hlavami, alebo strachom. Chceme podať kvalitný výkon a ten premietnuť aj do dobrého výsledku,“ vyhlásil Holoubek.

ViOn zatiaľ odohral doma tri „majstráky“, na úvod podľahol Slovanu 1:4 a v ďalších zdolal Senicu 4:0 a Michalovce 2:0. V predchádzajúcom kole Moravania vyfasovali v Nitre 1:4. Ružomberok pred reprezentačnou pauzou vyhral nad Senicou 4:0. Posledný vzájomný duel sobotňajších súperov (14. októbra 2017) pod Čebraťom sa skončil remízou 1:1.

Až na Dominika Kružliaka (ten po niekoľkomesačnej pauze kvôli plastike predného krížneho väzu v kolene by mal v nedeľu doobeda nastúpiť za „béčko“ MFK v treťoligovom dueli proti Zvolenu) sú ružomberským trénerom k dispozícii všetci hráči.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 15 výhier, 9 remíz, 5 prehier, skóre 54:29.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia