V 8. kole nadstavby: Ružomberok - Skalica

V 8. kole nadstavby: Ružomberok - Skalica

RedakciaŠport5.5.2023

V predchádzajúcom, 7. kole nadstavbovej dolnej „šestky“ Fortuna ligy, ružomberskí futbalisti, napriek takmer celozápasovej hernej prevahe, prehrali v Zlatých Moravciach 0:1 a Skalica, ktorá všemožne bojuje o to, aby sa vyhla baráži o záchranu, doma zdolala Michalovce 3:2. Zajtra (6. mája) sa tieto tímy o 18. hod. stretnú pod Čebraťom.

Už pred týždňom práve Záhoráci svojim víťazstvom pomohli Liptákom s predstihom ovládnuť skupinu o 7. - 12. miesto, a tak byť v hre o Konferenčnú ligu. Aby sa však hrala baráž o európsku pohárovú súťaž, musí Trnava, ktorá získala Slovenský pohár, skončiť v lige v prvej trojke.

Sme radi, že dielčia méta je dosiahnutá,“ konštatoval kouč ružomberskej Ruže Peter Struhár. „No v žiadnom prípade nemôže byť ani reč, že proti Skalici nie je o čo hrať. Motivácia je vždy. V každom stretnutí ideme za víťazstvom. Tak tomu bolo aj naposledy v Zlatých Moravciach, hoci plán nevyšiel. Rovnako chalanov musí naháňať v konkurencia v mužstve. Každý hrá futbal preto, aby sa v zápase dostal na ihrisko. Už myslíme na baráž a veríme, že bude. Zápas v Skalici na jar bol vyrovnaný, takže súperovi na svojom ihrisku máme, čo vracať.“

Ružomberský kormidelník v posledných stretnutiach vždy urobil nejaké menšie rošády vo svojej jedenástke. Isté je, že zajtra nemôže rátať v strede útoku s Tomášom Bobčekom kvôli piatim žltým kartám. „Aj na poste ´hroťáka´, máme konkurenciu. Uvidíme, kto tam napokon pôjde. Dúfam, že hráč, čo dostane dôveru, sa jej aj úspešne zhostí a nahradí Tomáša. V predchádzajúcom kole sme urobili nejaké minimálne zmeny, no niektoré boli vynútené tiež zraneniami. K nejakým dôjde aj proti Skalici,“ dodal Peter Struhár.

V základnej časti súťaže Ružomberok tohto súpera dvakrát zdolal 2:0. V nadstavbe sa prvý zápas skončil remízou 1:1. Záhoráci však „Struhárovcom“ vyliali zo Slovnaft Cupu, po remíze 1:1, na strely zo značky pokutového kopu.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 4 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 10:5.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia