V aktuálnej sezóne prvý raz kabína domáceho mužstva dunela oslavným pokrikom

V aktuálnej sezóne prvý raz kabína domáceho mužstva dunela oslavným pokrikom

RedakciaŠport20.9.2020

Futbalisti MFK Ružomberok (konečne) prestrihli čiernu šnúru bez víťazstva, keď v 7. kole Fortuna ligy zvalcovali Zemplín Michalovce 4:0.

Domáci základ trojbodového kapitálu položili v prvej „polke“. V nej dvakrát udreli, pričom ich súper ani raz vážnejšie neohrozil brankára Macíka. V 13. min. Takáč z priameho kopu poslal loptu do „ohňa“ hostí a Almási hlavou otvoril skóre. V 39. min. Kochan vymyslel excelentnú prihrávku na nabiehajúceho Ďungela, ten s veľkou rozvahou prekonal Markoviča, pričom sa tešil vôbec z prvého gólového nástrelu v našej najvyššej súťaži. Hostia v úvodnom dejstve sa len raz, a to hneď na začiatku (v 6. min.) dostali k zakončeniu, keď po rýchlom brejku strelu Trusu vyrazil Macík.

„Hasprovvci“ vo svojej dominancii pokračovali aj po prestávke. V 56. min. si Macík všimol, že svoje bežecké turbo zapína Almási, oslovil ho dlhým výkopom a ružomberský hroťák zvýšil na 3:0. O sedem minút Almási zavŕšil svoj hetrik, keď využil chaos v obrane súpera a predovšetkým „kiks“ Kolesára.

V 73. min. opäť na bránu Michaloviec pálil Almási, tentoraz ho však vychytal brankár Zemplína, ktorý vzápätí kryl aj štipľavú ranu Takáča. Ružomberok napokon zápas dohrával v pohode. Michalovce pod Čebraťom ukázalo dosť biednu tvár.

Ján Haspra (Ružomberok): „Výsledok je veľmi pekný, ale čo sa týka nášho výkonu, v niektorých pasážach mi chýbala väčšia futbalovosť a hravosť. Naivita a mladosť súpera nám pomohli dostať sa do dvojgólového vedenia. Potom sa nám hralo už ľahšie, hlavne záver zápasu bol omnoho lepší. Všetci sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo zvíťaziť, navyše takýmto výrazným rozdielom. Na chlapcoch bolo vidnom ťarchu z toho, že ešte nevyhrali. Postupne sa však z toho dostali. Visel nado mnou Damoklov meč a zrejme už nevisí.“

Jozef Majoroš (Michalovce): „Súperovi blahoželám k zaslúženému víťazstvu. Ružomberok sa ani nemusel nadrieť a dal nám štyri góly, my sme mu ich ponúkli. Upozorňovali sme hráčov na štandardné situácie, výkopy brankára i rýchle protiútoky. Vyrobili sme naivné chyby, ktoré v prvej lige nemajú čo robiť. Budeme si to musieť rozobrať.“

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 4:0 (2:0)

Góly: 13., 56. a 63. Almási, 39. Ďungel. Žlté karty: Mrva, Zsigmund, Múdry, Kojnok – Neofytidis, Phillips, Soler. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Galo – 869 divákov.

Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Mrva (86. Holub) – Kmeť, Takáč (79. Madleňák), Kochan, Zsigmund (66. Múdry), Ďungel (79. Kojnok) – Gerec (66. Regáli), Almási.

Michalovce: Markovič – Siopis, Vaško, Soler, Vovkun (46. M. Begala, 62. M. Kolesár), Méndes - Špoljarič, Neofytidis, Ivanov (81. Popovits) – Phillips, Trusa (81. Hirnyi).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia