V Baničnom pingpongový pohár primátora

V Baničnom pingpongový pohár primátora

Ján SvrčekŠport18.9.2023

V stolnotenisovej herni ŠKST Baničné Ružomberok sa uskutočnil Pohár primátora mesta v dvojhre. Turnaj, ktorý štartoval ešte v roku 2000, viac – menej na klubovej úrovni a potom pokračoval súťažou dvojčlenných družstiev mužov, teraz dostal úplne nový, žiarivejší cveng. Organizátori prehodili výhybku na „single“, pričom svoju náruč široko otvorili - pre hráčov od druhej do ôsmej ligy. Nový dizajn aj jednoznačne zabral.

V konkurencii 36 stolných tenistov triumfoval Filip Kollárik (Vitalit Liptovský Hrádok). „Bola to super akcia, prišlo strašne veľa kvalitných hráčov a nielen z Liptova. Tiež z Oravy, či z východu republiky. Čo sa týka víťaza, poznal som ho iba z počutia a z videnia, išiel z neho rešpekt. Celkove to bola pre mňa veľmi dobrá skúsenosť, vravel 28 – ročný víťaz, ktorý vo finále zdolal skúseného matadora Juraja Teplanského z Oravskej Lesnej, ktorý v súčasnosti hráva v Španielsku za CD Hydra Los Realejos, 3:2. „V Ružomberku som si svojho času odkrútil základnú vojenskú službu. Za tamojší klub som hrával, keď mu ešte šéfoval pán doktor Miloslav Hulej. Vtedy tu napríklad pôsobili Ľubomír Golis, Róbert Blcha, či už nebohý František Dlutko. Keďže môj mladý zverenec, chcel ísť na tento turnaj, len som to privítal. Veď človek mohol postretávať starých-známych. Aj herňa v Baničnom je pekne prerobená, zmodernizovaná. Vrátil som sa sem po vyše dvadsiatich rokoch,“ vyznal sa nám 47 – ročný Oravčan.

Konečné poradie: 1. Kollárik (Vitalit Liptovský Hrádok), 2. Teplanský (CD Hydra Los Realejos), 3. J. Švento (TJ Sučany), 4. Kuric (ST Lemešany).

Foto: ŠKST Baničné

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia