V basketbalovej extralige Ruža proti Young Angels

V basketbalovej extralige Ruža proti Young Angels

RedakciaŠport2.11.2018

6. kolo ženskej extraligy dalo dokopy jediné dva doteraz nezdolané tímy. V sobotu (3. novembra) sa o 18:00 hod. začne duel Young Angels Košice – MBK Ružomberok.

V predchádzajúcej sezóne Good Angels Košice získali 15. republikový titul v rade a s ním aj táto značka skončila na podkošovej mape. Do súťažného ročníka 2018/2019 obhajca titulu poslal nové družstvo Young Angels s trénerkou Zuzanou Žirkovou, bývalou vynikajúcou basketbalistkou. „Nie je to až taký mladý tím, Američanka Samantha Logicová, ktorá hrala WNBA, má 26 rokov, v kádri je tiež rovnako stará bývalá reprezentantka Petra Bartánusová, ktorá pôsobila v Ružomberku či v Piešťanoch, o dostatok skúseností sa môže oprieť i 25 – ročná pivotka Beáta Jassová, tá už prešla niekoľkými klubmi v našej extralige. A čo sa týka ostatných hráčok, sú to zväčša dvadsaťročné dievčatá, nie žiadne ´šestnástky´, čiže veľmi solídny kolektív,“ podotkol na adresu košického celku kouč ružomberských žien Juraj Suja.

„Anjelky“ ťahajú šnúru piatich víťazných duelov. Hneď pri štarte sezóny sa postarali o šok, keď pod piešťanskými košmi zdolali vlani bronzové a predtým trikrát strieborné Čajky 73:69. „Je to tím, ktorý, vzhľadom na svoju skladbu musí byť v prvej štvorke a hrať o medaily. V Piešťanoch sa zrodilo prekvapenie, ale s ostatnými víťazstvami som rátal,“ povedal Suja.

Ruža bude mať v nohách mimoriadne náročný štvrtkový zápas Európskeho pohára FIBA proti maďarskému vicemajstrovi KSC Szeksárd (63:58), no napriek tomu rolu favorita chcú splniť do bodky. „Čaká nás ťažký zápas, no verím, že budeme sa môcť oprieť aj o hráčky z lavičky a že naše dievčatá ukážu, že sú lepšie než košické Slovenky. Hlavne na to sa spolieham,“ dodal tréner ružomberských žien.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia