V Bešeňovej favorit splnil svoju úlohu

V Bešeňovej favorit splnil svoju úlohu

RedakciaŠport14.7.2019

Už šiesty raz sa v Bešeňovej konal futbalový turnaj O pohár starostu obce. Keďže tentokrát len za účasti troch tímov (predtým bývali štyri), hralo sa systémom každý s každým.

Víťaznú trofej si odniesli futbalisti treťoligovej Liptovskej Štiavnice, ktorí zdolali Dolný Kubín (IV. liga) 2:1 a domácu Bešeňovú (V. liga) 3:2.

Štiavničania, ktorí až v predposlednom kole uplynulej sezóny si definitívne zabezpečili treťoligovú miestenku aj pred ďalší súťažný ročník, prišli s piatimi novými hráčmi. „Celkove rátame so siedmimi-ôsmimi príchodmi, no na druhej strane ide aj o pohyby smerom von,“ vravel hrajúci tréner Družstevníka Liptovská Štiavnica Peter Hoferica. „Chlapci si schuti a uvoľnene zahrali, išlo o vítané spestrenie začiatku spoločnej prípravy. Celkove som bol spokojný.“ V štiavnickom drese opäť vybehol aj Miroslav Božok, futbalista, ktorý dlhé roky pôsobil pod Čebraťom (bol aj pri „double“ v roku 2006) a našu najvyššiu súťaž hrával tiež za Michalovce a takisto má za sebou niekoľko poľských futbalových adresách. „Prišiel som si len tak z pasie zahrať. Za ten čas, čo nehrávam, sa futbal nejako zrýchlil,“ prehodil 34 – ročný Božok. Nie je však vylúčené, že Miro ešte skúsi pomôcť Štiavničanom, ktorí by mali byť farmou Tatrana Liptovský Mikuláš.

Jediní bez bodu z turnaja vyšli domáci futbalisti. „Proti Dolnému Kubínu, hoci sa prehralo 1:3, neboli sme dáko horší. My sme hrali a súper dával góly. Prvé dva po našich chybách a tretí pridal po rohovom kope. Štiavnica nás zatlačila do defenzívy, ale myslelo sa aj na protiútoky a dokázali sme dva razy skórovať. Celkove turnaj hodnotím pozitívne, vždy je prínosom, keď si zmeriate sily s kvalitnými súpermi. Ani po fyzickej stránke to nebolo zlé, hoci mužstvo malo za sebou len dva spoločné tréningy,“ hodnotil bešeňovský kouč Jozef Kapláň.

Výsledky: Bešeňová – Dolný Kubín 1:3, Liptovská Štiavnica – Dolný Kubín 2:1, Liptovská Štiavnica – Bešeňová 3:2.

Poradie: 1. Družstevník Liptovská Štiavnica 6 bodov, 2. MFK Dolný Kubín 3, 3. OŠK Bešeňová 0.

Cenu pre najlepšieho brankára prevzal Adama Sabaka (Bešeňová) a za najlepšieho strelca Erik Pastva (Liptovská Štiavnica). Cenu fair-play domáci starosta Martin Baran odovzdal dlhoročnému brankárovi Bešeňovej Milanovi Vrtichovi.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia