V Calgary k potvrdeniu top spoločnosti pomohol aj M. Hlinka

V Calgary k potvrdeniu top spoločnosti pomohol aj M. Hlinka

Ján SvrčekŠport18.5.2024

Slovenská reprezentácia v parahokeji na majstrovstvách sveta A skupiny v kanadskom Calgary skončila na 6. mieste, čím sa udržala medzi elitnou osmičkou. Hráčom nášho národného tímu bol aj Ružomberčan Michal Hlinka.

Slováci do turnaja vstúpili s dvomi „fackami“, najprv 0:10 podľahli USA a potom rovnakým výsledkom sa skončil aj ich duel proti Číne. „Vedeli sme, že s týmito súpermi nemáme žiadnu šancu, keďže predstavujú úplne iný level. Sám tréner Ivan Hricko nám povedal, že nás čakajú zápasy za odmenu, keďže sa môžeme postaviť proti najlepším tímom na svete. Obe stretnutia sme si išli v prvom rade užiť,“ začal rozprávať 32 – ročný parahokejista, ktorý s ľadom spojil svoju športovú dráhu po amputácii nohy, ktorú napadla rakovina.

Potom Slováci v skupine zdolali Južnú Kóreu 4:2, čím urobili prvý krok k udržaniu sa v „áčku“. „Stretnutie sme zlomili až v poslednej tretine. V prvých dvoch sa nám nedarilo presadiť v koncovke. Potom ale prišla parádna otočka,“ vravel ďalej Hlinka. V play – off náš tím narazil na Taliansko. „Bola to veľká bitka, viedli sme 1:0, súper vyrovnal a za stavu 2:1 pre nás sa začínala posledná tretina. Záverečných dvoch minútach Taliani odvolali brankára, no prežili sme aj power play. Vyhralo sa, čím sme splnili svoj cieľ. Radosť bola obrovská, pocity úžasné, tento zápas sme nazvali naše malé finále,“ vravel Hlinka, ktorý vo svojom životopise už má aj štart na lanských Zimných paralympijských hrách v Pekingu.

Svoje učinkovanie v Calgary náš tím zavŕšil stretnutím o 5. miesto, v ktorom podľahol Južnej Kórey 1:3. „V tomto zápase nám citeľne chýbal kapitán a kanonier Martin Joppa. Tomu sa pred svetovým šampionátom narodilo dieťa, a tak do Kanady prišiel len na dva zápasy, na tie najdôležitejšie, v skupine proti Južnej Kórey a vo ´vyraďovačke´ s Taliansko. Nám už ale v tomto dueli o nič extra nešlo. Nosné poslanie bolo splnené, išli sme si predovšetkým zahrať. Netajím, už chýbali aj sily. Turnaj sme totiž odohrali s najužším, len sedem-osemčlenným hráčskym kádrom. Veľmi náročnú sezónu, v ktorej sme si najprv, ešte vlani v októbri vybojovali miestenku v A skupine majstrovstiev sveta, sme zavŕšili tým najkrajším spôsobom,“ doložil Michal Hlinka.

Foto: paralympic.sk

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia