V dorasteneckej kategórii: Ruža - Slovan 1:7 (na body)

V dorasteneckej kategórii: Ruža - Slovan 1:7 (na body)

Ján SvrčekŠport9.10.2023

V I. futbalovej lige dorastu si družstvá MFK Ružomberok zmerali sily so Slovanom Bratislava. Bod získala len „šestnástka“ po remíze 2:2. Starší dorastenci pri Dunaji podľahli 1:2 a „belasí“ sa po 8. kole vyšvihli na čelo tabuľky. „Sedemnástka“ doma prehrala 0:2, pričom aj v tejto kategóriu sú Bratislavčania na prvej priečke.

Miroslav Droppa, tréner U 19: „Nezachytili sme začiatok, keď nás Slovan, hlavne po bežeckej stránke, prevalcoval. V druhom polčase bola snaha niečo zmeniť. Dostávali sme sa do šancí, lenže miesto vyrovnania, domáci po našej fatálnej chybe odskočili na 2:0. Chalani nesklonili hlavy, výsledkom bol gól, no viac sa už duel nepodarilo zdramatizovať“.

Filip Sliačan, tréner U 17: „Začiatok bol z našej strany neaktívny, naopak súper vo väčšine herných činností mal navrch. Keď sa zdalo, že postupne chlapci preberajú iniciatívu, pred prestávkou prišiel gól Slovana. V druhej ´polke´ sa nám naskytli aj nejaké príležitosti na vyrovnanie. Zápas bol otvorený až do druhého gólu domácich, ktorý padol tesne pred koncom.“

Tadeáš Lacko, tréner U 16: „Súper rýchlo, už v 6. min. išiel do vedenia, ale vzápätí prišla naša okamžitá odpoveď. O desať minút na to si chlapci vybojovali penaltu a z nej padol druhý gól – 2:1, čo družstvo nakoplo. V druhej polke, v úvodnej pätnásťminútovke, nás hostia pritlačili, no celkom sme to zvládali. Lenže potom padol vyrovnávajúc gól, po vydarenej strele z diaľky.“

I. liga – starší dorastenci U 19: ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 2:1 (1:0), gól MFK: Mihályi, mladší dorastenci U 17: MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1), U 16: MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 2:2 (2:1), Husár 2 (1 z 11 m).

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia