V druhej zápasovej próbe víťazstvo nad Sosnowiecom - 2:1

V druhej zápasovej próbe víťazstvo nad Sosnowiecom - 2:1

Ján SvrčekŠport20.1.2024

Futbalisti MFK Ružomberok dnes (20. januára) na svojej "umelke" odohrali svoje druhé prípravné stretnutie v rámci aktuálneho zimného bloku. Účastníka druhej najvyššej poľskej súťaže Zaglebie Sosnowiec zdolali 2:1

Ešte časomer, iba začal ukrajovať zo zápasovej porcie a domáci tím prehrával 0:1. Ružomberský stopér Gabriel hruďou posunul loptu bývalému hráčovi Nitry Fábrymu a ten otvoril skóre. V prvom polčase bola prevaha na domácich kopačkách, keď chalani sa snažili hlavne kombináciami dostať pred bránu hostí. Už v 8. min. mohol vyrovnať Chrien, no trafil len žrď. Z 35. min. po ojedinelej akcii Zaglebie a následnom rohovom kope hlavičkou pohrozil Troc. V 37. min., vznikol kiks v poľskej obrane a Hladíkovu "gólovku" na bránkovej čiare odvrátil Jonczy. Tesne pred prestávkou sa predsa Ruža dočkala zaslúženého vyrovnania, po vydarenom projektile Lavrinčínka spoza "veľkého vápna" - 1:1.

V druhej "polke" kouč Liptákov Ondřej Smetana poslal na ihrisko úplne novú zostavu a súhra už trochu menej fungovala. Chvíľu boli hostia dokonca aktívnejší a presnejší. V 61. min. o ružomberskom víťazstve rozhodol hlavou, od hornej žrde, Maslo.

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka:"Som rád, že sme využili možnosť a na každý polčas nastúpili s inou jedenástkou. Myslím si, že v prvej ´polke´ sme boli silnejší na lopte a kombinačne sme súpera prevýšili. Využila sa tiež možnosť vyskúšať si iné rozostavenie. Sčasti sa aj ukázalo, že môže fungovať. Bohužiaľ, hneď na začiatku sme prihrali súperovi pred prázdnu bránu do stopercentnej šance, ktorú využil. V úvode chlapci boli možno trochu ľahkovážni, akoby sa ešte len rozkukávali po náročnom týždni. Potom prevzali zápasové opraty, hrali kombinačne slušne, dostávali sa takisto do dobrých príležitostí a celkove prvý polčas sme boli lepším tímom. V závere prišlo aj zaslúžené vyrovnanie. Po zmene strán príležitosť dostalo viac mladších chlapcov, čo aj trošku bolo vidieť v našej hre. Kombinačne to bolo vyrovnané. Mali sme oveľa viac strát, no tiež dobré pasáže, keď sme sa dostávali k ohrozeniu brány. Zvlášť mi však vadili lacné straty, v defenzíve, pri napádaní. Chcelo to viac lepších riešení. Druhá polovica bola živelnejšia, behavejšia. Za výkon si chalani zaslúžili gól. Boli aj dobrí v defenzíve, veď súpera nepustili do žiadnych šancí."

MFK Ružomberok - Zaglebie Sosnowiec 2:1 (1:1)

Góly: 44. Lavrinčík, 61. Maslo - Fábry.

Ružomberok - 1. polčas: Ťapaj - Luterán, Mrva, Gabriel, Selecký - Tučný, Lavrinčík, Zsigmund, Chrien - Hladík, Šefčík, 2. polčas: Sokol - Kotula, J. Maslo, Malý, Marek - Úradník, Múdry, Švehla, Chobot - Boďa, Gerec (74. Domokos).

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia