V druhom finálovom dueli o podkošový titul oba tábory túžia po úspechu

V druhom finálovom dueli o podkošový titul oba tábory túžia po úspechu

RedakciaŠport16.4.2019

V stredu (17. apríla) o 18:00 hod. má úvodný rozskok druhý zápas finálovej série extraligy basketbalistiek Piešťanské Čajky - MBK Ružomberok. Prvá konfrontácia (o titul sa hrá na tri víťazstvá) v Koniarni vyznela 80:68 pre zverenky trénera Juraja Suju.

Vôbec sa nezaoberáme s tým, kto bude pod väčším tlakom a ani našim súperom. Sústredíme sa predovšetkým na seba. Vieme, čo musíme, oproti prvému stretnutiu v našej hre upraviť, aby výkon družstva mal ešte vyššie parametre. To nás zajíma a nič iné,“ tvrdí pred druhou finálovou bitkou Suja. „Maximálne koncentrácia, to je jedna vec. Presne vieme, čo chceme robiť, aby sme aj v druhom dueli dokázali uspieť a reagovať na súperove veci,“ doplnil kouč Ruže.

Čajky v Koniarni v druhom polčase, ktorý vyhrali 39:28, ukázali kus basketbalovej kvality. Dopomohli im k tomu aj domáce basketbalistky, ktoré po zmene strán prepólovali svoj mód na nižšie obrátky. „Určite to na súperovej palubovke bude ťažšie ako doma a súperky nám nič nedajú zadarmo. Očakávame, že do Piešťan prídu aj naši fanúšikovia, aby nás podporili. Do zápasu ideme s vierou a odhodlaním, že to dobre skončí,“ povedala nám ružomberská krídelníčka Miroslava Mištinová.

V tábore Čajok vládne zdravá guráž. „Ideme zabojovať, aby sme sa udržali v hre a sériu zdramatizovali. Nechceme pripustiť stav 0:2, a tým mečbal súpera,“ vyhlásil pre zijemvrk.sk piešťanský tréner Richard Kucsa. „Musíme si dať väčší pozor na niektoré situácie, ktoré sa v prvom polčase vyskytli v úvodnom stretnutí. Domáce hráčky mali príliš veľa priestoru.“

Teraz Čajky dopredu budú hnať aj ich priaznivci v Diplomat aréne, ktorí určite prídu v hojnom počte. „Domáce prostredie je domáce prostredie, lenže či to bude ten x – faktor, ktorý potrebujeme, ukáže až samotný zápas, play-off má totiž svoje špecifiká. Ružomberok je silný aj vonku, nespočetne veľakrát to potvrdil v tejto sezóne,“ uzavrel Kucsa.

MBK v súťažnom ročníku 2018/2019 už štyrikrát Čajky zostrelil, prehral akurát raz a to 5. februára pod ich košmi 59:69, keď nezvládol poslednú štvrtinu – 8:28 (pred ňou viedol 51:40).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia