V Dunajskej Strede už aj o pohárovú Európu

V Dunajskej Strede už aj o pohárovú Európu

RedakciaŠport16.6.2020

Áno, pre nás je to mimoriadne dôležitý zápas. Chceme v ňom uspieť a pripraviť si dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou,“ zdôraznil pred zajtrajším prvým semifinálovým duelom Slovnaft Cupu s DAC Dunajská Streda na ihrisku súpera kouč ružomberského mužstva Ján Haspra.

Po 95 – dňovej súťažnej výluke fortunaligista spod Čebraťa absolvoval súťažnú ouvertúru na Tehelnom poli proti Slovanu (0:1). „Pohár má svoje špecifiká, je iný ako bežný ligový zápas. Z taktického hľadiska bude pre mužstvo imperatívom neinkasovať a pokúsiť sa streliť nejaký gól,“ nadviazal Haspra.

Tréner MFK by zo soboty v Bratislave na Žitný ostrov „prepašoval“ kvalitnú defenzívu, no trošku inú predstavu má o hre smerom dopredu. „Konečne potrebujeme už zlomiť našu najväčšiu slabinu. Dúfam, že práve Dunajskej Strede sa chalani rozlúčia s impotenciou v koncovke a príde aj gólová radosť.“

DAC 1904 je známy krásne zaplnenými tribúnami a mimoriadne žičlivou diváckou kulisou. Teraz však pekný štadión bude zívať prázdnotou. „Určite je to naša výhoda. Súper bude ochudobnený o svoj výrazný element. Rozhodovať sa však bude na ihrisku s loptou. A tento boj musíme zvládnuť. Veď postup do finále Slovenského pohára by nás všetkých ohromne potešil a pre celý klub by znamenal úžasnú vzpruhu,“ vravel ďalej Haspra, ktorý ani zajtra nebude mať k dispozícii maródov – Kochana, Twardzika, Kojnoka, Zsigmunda a T. Bobčeka. S mužstvom sa už rozlúčil Novotný, ktorému sa skončilo hosťovanie. „Nastúpi viac – menej tá istá zostava ako proti Slovanu, no pripúšťam jednu-dve zmeny,“ prezradil kormidelník Ruže.

Pri reštarte najvyššej súťaže si DAC urobil strelnicu z Michaloviec – 5:0, pričom hetrikom sa blysol chorvátsky útočník Marko Divkovič. „Pozreli sme si ten zápas a aj podľa neho chlapci dostanú základné rámcové body, ako eliminovať prednosti DAC – u. Jednoznačne musíme byť iným súperom ako Michalovce,“ doložil Haspra.

Ružomberskí futbalisti dnes (16. júna) poobede trénovali na svojom štadióne, aby potom nasadli do autobusu smer Sládkovičovo. Tu ich čaká noc pred zajtrajšou veľkou „bitkou“. Stretnutie v Dunajskej Strede sa začína o 18. hod. a fanúšikovia ho môžu sledovať v priamom prenose na Dvojke.

Odveta na ružomberskej tráve sa uskutoční 24. júna tiež o 18. hod.

V ligovej súťaži MFK vyhral na Žitnom ostrove 1:0, keď skóroval Mojžiš a doma sa s týmto súperom rozišiel s bezgólovou remízou. Jeden i druhý výsledok by určite Ján Haspra zajtra bral všetkými desiatimi.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia