V EP FIBA: Ružomberok - Madrid 53:85

V EP FIBA: Ružomberok - Madrid 53:85

RedakciaŠport1.12.2021

Ružomberské basketbalistky dnes v 6. kole skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA v súboji s Movistarom Estudiantes Madrid, nezopakovali husársky kúsok z prvého vzájomné duelu, keď na španielskej palubovke vyhrali 55:51. V Koniarni totiž celý zápas ťahali za kratší koniec povrazu. Napokon hostkám, ktoré sa predstavili vo výbornom svetle, podľahli o tridsať dva bodov – 53:85.

Pri všetkej úcte k súperovi, nie som som spokojný s našou prezentáciou. Neviem prečo dievčatá zmenili myslenie a chceli Madrid prestrieľať. Cez prestávku som hráčkam povedal, že nevidím jednu, ktorá lapá po dychu, lebo sa ide zodrieť v obrane, ako tomu bolo v Madride. To ma zo všetkého mrzí najviac,“ vyhlásil po stretnutí tréner slovenského majstra Juraj Suja.

V polovici úvodnej štvrtiny MBK strácal tri „bodíky“ (7:10), potom ale prišla prvá madridská šnúra, ktorou hostky odskočili na 7:18. Vstupnú desaťminútovku vyhrali 26:14, keď strelecky kraľovala neudržateľná Carterová, ktorej padlo pätnásť bodov. Na polčasovú prestávku družstvá odchádzali za stavu 34:48, čo ešte stále z domáceho pohľadu bolo riešiteľné manko, i keď v tejto časti stretnutia Ružombrerčanky nezvykle vyhoreli v obrane.

V druhej "polke" sa však obraz hry nezmenil. Zápas pokračoval v rovnakej línii. Domáci tím, ktorého dnes chýbala aj väčšia emócia, svoj herný koncept nenašiel a zadné vráta mal naďalej, hoci už trošku menej, otvorené. A tak Movistar Estudiantes získaval čoraz väčšiu dominanciu. V 25. min. sa ružomberská priepasť prehupla cez dvadsať bodov – 34:55.

Keď za stavu 42:66 siréna usekla tretie dejstvo, bolo všetko „vymaľované“. Ružomberčanky už nemali ani mentálny apetít, aby aspoň zjemnili svoju prehru. Ich trápenie pokračovalo a vyslobodením bol až záverečný klaksón. Najvyšší rozdiel, 33 – bodový (50:83) svietil na tabuli v necelé dve minúty pred koncom.

Ružomberok v dueli o druhú priečku v J skupine neuspel, napriek tomu s bilanciou 3 víťazstvá a 3 prehry vo FIBA Cupe postúpil do šestnásťfinále.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Treba rešpektovať kvalitu súpera. Asi až teraz všetkým dochádza, čo sme dokázali v Madride, keď sme vyhrali. Súperky mali fyzickú kvalitu, vysokú úspešnosť streľby a od začiatku do konca plnili svoj herný plán. Na druhej strane individuálne výkony môjho družstva, to nebol žiadny nadpriemer. Madričanky nás úplne odrezali a popri skvelej obrane, ktorú vytiahli, dokázali aj úspešne skórovať.“

MBK Ružomberok – Movistar Estudianstes Madrid 53:85 (14:26, 34:48, 42:66)

Body: Burová 13, Motleyová 11, Praženicová 9, Stašová 8, Havranová 4, Turudičová a Graysová po 3, Buknová 2 – Carterová 25/3 trojky, Fingalová 21/4, Quevedová 9, Gretteová 8, Sotiriouová 6, Espinová 5, Condeová a Santiagová po 4, Diallová 3. Rozhodovali: Grigioni (Tal.), Sosin (Poľ.), Gracin (Chor.). Štvrtiny: 14:26, 20:22, 8:18, 11:19.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia