V EP FIBA ružomberské basketbalistky vyzvú Szekszárd

V EP FIBA ružomberské basketbalistky vyzvú Szekszárd

RedakciaŠport31.10.2018

Vo štvrtok (1. novembra) čaká basketbalistky MBK Ružomberok druhý duel v H-skupine Európskeho pohára FIBA. Slovenský vicemajster o 17:00 hod. vo svojej Koniarni vyzve víťaza Maďarského pohára súťažného ročníka 2017/2018 KSC Szekszárd.

Pred týždňom Ruža prehrala v Nymburku 70:71, keď rozhodujúci kôš inkasovala štyri sekundy pred záverečným klaksónom. Szekszárd v úvodnom kole pod svojimi košmi zvalcoval slovinský tím ŽKK Cinkarna o tridsaťštyri bodov – 90:56, strelecky excelovala Švédka Frida Eldbrinková, autorka 27 bodov, z toho šiestich trojok. „Dvakrát som si ten zápas pozrel. Kým sa hosťujúce družstvo rozkukalo, už prehrávalo o dvadsať bodov. Szekszárd hral rýchlo dopredu, náskok zvyšoval hlavne ľahkými košmi z protiútokov, ale presne triafal aj zvonku. Tvrdo bránil, menil viaceré systémy. A to mu chýbali dve hráčky zo základnej päťky Austrálčanka Abby Bishopová a Srbka Nevena Jovanovičová. Celje pôsobilo až príliš zakríknuto.“ rozhovoril sa kouč ružomberských žien Juraj Suja.

Szekszárd sa najprv prihlásil do najprestížnejšej klubovej súťaže FIBA, čiže Európskej ligy, tu v kvalifikácii neprešiel cez francúzsky ESBVA Lille-Métropole, doma zvíťazil 71:68, no pod súperovými košmi podľahol 61:77. „I v týchto dueloch maďarské družstvo, ktoré malo euroligové ambície, ukázalo svoju silu, v prvom zápase vyhralo druhú štvrtinu 24:5 a aj v odvete vonku dlho žilo,“ podotkol Suja, ktorý od začiatku KSC pasoval za najväčšieho favorita „našej“ skupiny. „Je to silný a vyvážený celok na každom poste. Zhodnocuje sa tu práca trénera Želka Djokiča, ktorý už niekoľko rokov v klube pracuje. V predchádzajúcom ročníku Szekszárd vo finále národného pohára zdolal finalistu Európskej ligy Šopron. Určite nás čaká veľmi ťažký súper a náročná úloha.“

V uplynulej sezóne domáce stretnutia Ruže vo FIBA Cupe vždy mali aj fantastickú divácku kulisu. Určite tak tomu bude i vo štvrtok proti Szekszárdu. „Verím, že diváci nás potiahnu, no trochu mám aj obavy. Dievčatá v tejto sezóne doma odohrali strašne málo zápasov, ešte nemajú Koniareň, aj jej atmosféru úplne vžitú,“ dodal kormidelník podkošovej Ruže.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia