V extralige tenistiek: Ružomberok - Slovan 0:5

V extralige tenistiek: Ružomberok - Slovan 0:5

RedakciaŠport17.5.2021

Bolo to extrémne veľké sústo! Dnes v 1. kole ženskej extraligy ružomberské tenistky, podľa očakávania, podľahli obhajcovi titulu Slovanu Bratislava 0:5.

Ružomberčanky mali súperky privítať na svojich kurtoch. Pár minút pred deviatou, keď bol naplánovaný začiatok stretnutia, všetko tomu aj nasvedčovalo. Na chvíľku prestalo pršať a padlo rozhodnutie, že sa bude hrať na tamojšej antuke, ktorá bola veľmi dobre pripravená. Žiaľ, „nebíčko“ expresne všetko zmenilo a družstvá sa presunuli do Liptovského Mikuláša, pod strechu.

Slovan nič nenechal na náhodu, pricestoval v silnom zložení, aj s líderkou republikového rebríčka Viktóriou Kužmovou. „Nemali sme žiadnu šancu,“ konštatoval nehrajúci kapitán ružomberských žien Jaroslav Taraj. „Úradujúci majster bol suverénnym favoritom, no nečakal som, že príde až tak nabitý, s tromi profesionálkami. Hoci z ´gemov´ to nevyplýva, dievčatá statočne bojovali. Škvrnou zápasu bolo zranenie Zuzany Legerskej,“ pripojil Taraj.

V stredu (19. mája), v 2. kole, v skupine o 5. - 8. miesto družstvo TK Ružomberok privíta Sláviu SPU Nitra, ktorá dnes prehrala v Žiline 0:5.

TK Ružomberok – Slovan Bratislava 0:5

Húšťová – Jašková 0:6, 0:6, Legerská – Vargová 0:3, skreč, Šašková – Hončová 0:6, 1:6, Karasová – Kolodziejová 0:6, 0:6, Pektorová - V. Kužmová 2:6, 0:6

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia