V generálke egál Ruže proti Zlínu

V generálke "egál" Ruže proti Zlínu

Ján SvrčekŠport3.7.2024

Futbalisti MFK Ružomberok v poslednej zápasovej próbe pred štartom Európskej ligy remizovali s českým tímom FC Zlín 2:2.

Domáce mužstvo v 20. min. sa ujalo vedenia po presnej trefe Múdreho. O dve minúty na to musel bravúru vytiahnuť ružomberský gólman Frühwald pri štipľavom projektile Vukadinoviča. V 32. chaos v domácej defenzíve potrestal Gruzínec v moravskom tíme Natchkebia, keď sa ocitol úplne sám pred Frühwaldom – 1:1. V závere úvodného dejstva dva razy pohrozil nový muž vo farbách MFK Gomola.

Po zmene strán, v 65. min., sa druhýkrát, strelou do ľavého vinkla, presadil Natchkebia – 1:2. V 79. min. mohol Senegalčan N´diaye dostať hostí do vedenia, keď jeho obaľovačka skončila tesne vedľa ľavej ružomberskej žrdi. O chvíľu na to Chrien po peknej domácej akcii vyrovnal. V závere jedno i druhé mužstvo mohlo strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

MFK Ružomberok – FC Zlín 2:2 (1:1)

Góly: 20. Múdry, 82. Chrien – 32. a 65. Natchkebia.

Ružomberok: Frühwald – Selecký, Köstl, Malý, Madleňák (46. Chobot), Tučný, Gomola (70. Luterán), Lavrinčík, Hladík, Chrien, Malý.

Hlasy trénerov

Ondrej Smetana, tréner Ružomberka: „Zápas sme mali zvládnuť, hlavne nedostať dva góly. Prvý bol úplne zbytočný a druhému zase predchádzali triviálne chyby. Takéto situácie musíme riešiť vyspelejšie a nielen tak súperovi odovzdať loptu. Neviem, z čoho to dnes pramenilo. Dúfam, že zo záveru prípravy. Teraz máme dva dni voľno a začneme sa chystať na dôležitý zápas predkola Európskej ligy proti FC Tobol Kostanaj.“

Bronislav Červenka, tréner Zlína: „Podľa mňa to bol veľmi dobrý zápas, ktorý mal tempo. Na druhej strane stál kvalitný súper. Stretnutie na oboch stranách prinieslo množstvo šancí a mohlo rovnako skončiť našim víťazstvom, ako aj domácich, čo bolo pre divákov zaujímavé. Napokon sa zrodila spravodlivá remíza. Pre nás to bola skvelá previerka, no ešte stále máme na čom pracovať.“

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia