V generálke ružomberskí futbalisti podľahli Třincu

V generálke ružomberskí futbalisti podľahli Třincu

RedakciaŠport9.2.2019

Futbalisti MFK Ružomberok dnes v poslednom prípravnom stretnutí pred štartom jarnej časti Fortuna ligy podľahli účastníkov II. českej ligy FK Fotbal Třinec 0:1.

V stretnutí, v ktorom domáci mali viaceré výborné strelecké príležitosti, rozhodnutie padlo minútu pred koncom, keď Klec hlavou zblízka prekonal gólmana MFK Macíka.

Ruža sa chcela víťazne naladiť pred prvým ligovým duelom jari, v sobotu (16. februára) proti ViOn – u Zlaté Moravce-Vráble, ale v koncovke bola jalová. Dosť však pochytali aj obnaja brankári mužstva spoza Moravy Adamuška a Bárta.

Zomreli sme na nepremieňanie šancí, hráči ich mali dosť na to, aby sme vyhrali. Pred ligovým zápasom je to pre nás zdvihnutý prst. Máme ešte pár dní, aby sme niektoré veci doladili a zamerali sa hlavne na koncovku,“ rozprával ružomberský tréner David Holoubek, ktorý priznal, že dosť dumal, s akou základnou zostavou na generálku vyrukuje. „Škoda, že som nemohol postaviť trinásť hráčov, bolo mi ľúto, že niektorí chalani nemohli ísť od začiatku a zostali na lavičke. Čo sa týka vyskladania základnej jedenástky, mali sme dosť zamotanú hlavu.“

Aj kapitán MFK Dominik Kružliak priznal, že prehra, hoci išlo „len“ o prípravu, škrie. „Herne to bolo slušné, dobré držanie lopty, aj dostatok šancí. Súper mal dve príležitosti a z jednej skóroval. Dúfam, že v lige sa to obráti a presadíme sa tiež gólovo. Samozrejme, každá prehra zamrzí, škoda, že výsledkovo nám zápas nevyšiel, chceli sme uspieť,“ pridal svoj pohľad D. Kružliak.

MFK Ružomberok – FK Fotbal Třinec 0:1 (0:0)

Gól: 89. Klec. 350 divákov.

MFK: Macík – D. Kružliak (73. Urdinov), J. Maslo, Qose, Gál-Andrezly (75. V. Jedinák), Takáč (73. Mustedanagić), Twardzik, Kochan (73. Brenkus), Tandir (75. Gerec), Čurma, Kostadinov (63. Kmeť).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia