V hlavnom meste súboje o stolnotenisové tituly

V hlavnom meste súboje o stolnotenisové tituly

RedakciaŠport28.3.2022

Od piatku do nedele sa v Národnom stolnotenisovom centre v Bratislave konali majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise mužov a žien a hráčov do 21 rokov.

Z členov ŠKST Ružomberok jednoznačne zaujal starší žiak Samuel Arpáš (roč. nar. 2003). V súťaži do 21 rokov získal bronzovú medailu, keď v semifinále podľahol republikovej dorasteneckej „dvojke“ Filipovi Delinčákovi (TTC Ostrava) 0:3. Arpáš, ako jediný Ružomberčan zasiahol, po úspešnej kvalifikácii, aj do hlavnej súťaže mužov. Tu v osemfinále zostal na rakete neskoršieho slovenského šampióna Alexandra Valucha (TTC Bietinghen-Bissingen) – 0:4. Mladý talent sa v seniorskej kategórii dvakrát prebojoval do štvrťfinále, v mužskej štvorhre so Samuelom Palušekom (STK Lokomotíva Košice) a v zmiešanej štvorhre s Emou Činčurovou (ŠKST Topoľčany).

Samko, hoci je len kadet, dosiahol veľmi pekné výsledky a musí s nimi vládnuť spokojnosť. Devätnásťročný Delinčák, ktorý mu v ´dvadsaťjednotke´ zahatal cestu do finále, bol lepší, hoci náš hráč dva sety prehral na desať, pričom mal i nejaké setbaly. Arpáš si výborne viedol i medzi mužmi,“ konštatoval tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda.

V mužskej „štartovke“ boli aj ďalší hráči ŠKST Tobiáš Pindura, Peter Veterník a mladučký Jakub Holubčík, no neprešili kvalifikačným sitom. U žien do 32 – členného „pavúka“ sa dostala staršia žiačka Carolina Korf, ktorá bola aj vo štvrťfinále štvorhry so svojou rovesníčkou Emou Molnárovou (ŠKST Junior Michal na Ostrove). V dvojhre do 21 rokov misie Petra Veterníka, Caroliny Korf a Lei Dziewiczovej skončili v základnej skupine.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia