V Hrabove opäť cieľ horských cyklistov

V Hrabove opäť cieľ horských cyklistov

Ján SvrčekŠport11.8.2023

Do ružomberského rezortu Malinô Brdo ski & bike park sa v nedeľu (13. augusta) uskutoční 5. kola Slovenského pohára v zjazde na horských bicykloch.

Vlani, po dlhšej pauze, tento seriál zase zavítal do tohto špičkového bike parku a dokonca mal aj punc republikového šampionátu. Hoci zmokol, bol vydarený. „Trať bola famózna. Cítil som sa ako na Svetovom pohári,“ vyhlásil vtedy po skončení pretekov ich riaditeľ Jozef Šiška zo Žiliny.

Po tréningovej sobote, v nedeľu sa semifinálové jazdy začnú o 11. hod. a od 13:30 hod. je naplánovaný finálový program. „Málinô Brdo v tejto sérii štyri-päť rokov pauzovalo, no, keď sme ´pohár ´zobrali pod seba, bolo treba Ružomberok vrátiť späť. Veď tu sú, po Kubínskej holi, najlepšie trate na Slovensku. Tri naozaj špičkové,“ vravel ďalej J. Šiška. „Možno očakávať vyše stovky pretekárov. Tí najlepší však budú chýbať, keďže v rovnakom termíne sa konajú majstrovstvá Európy, kde Slovensko reprezentujú dvaja muži, dvaja juniori a dve ženy. Žiaľ, v poslednom období, čo sa týka záujmu, downhill u nás upadá. Niečo podobné zažili v Čechách, no po dlhšej dobe sa im jazdci zase začali hrnúť."

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia