V Hrabove si dajú dostaveníčko triatlonisti

V Hrabove si dajú "dostaveníčko" triatlonisti

RedakciaŠport30.7.2021

V nedeľu (1. augusta) sa uskutoční 4. ročník Hrabovského cross triatlonu.

Kým predchádzajúce tri diely ponúkli záujemcom len jednu voľbu, teraz sa organizátori rozhodli pre dva formáty. „Okrem doterajšieho šprintu, sme pridali aj enduro trať. Mal som pocit, že niektorým triatlonistom doterajšia podoba pretekov bola krátka a pomerne rýchlo všetko mali za sebou. Enduro je akýmsi priblížením sa takmer k olympijskému štandardu,“ vysvetľoval riaditeľ podujatia Ladislav Csiffáry.

Štart a cieľ bude opäť v Hrabovskej doline pri vodnej nádrži, v ktorej aj aktéri odpália svoju športovú trilógiu. Vypísané sú kategórie staršieho žiactva, juniorov, mužov do 39, do 49 a nad 50 rokov a ženy do 39, do 49 a nad 50 rokov.

Pri šprinte pretekárov čaká 0,4 km plávanie, 8 km jazda na bicykli a 3 km beh. Enduro pozostáva z 1 km plávania, zo 14 km cyklistickej časti a 6 km behu. Súčasťou ponuky sú aj mix štafety, keď v každej musí mať zastúpenie aspoň jedna žena, či dievča. Štafetové tímy môžu byť troj i dvojčlenné. „Úplne sme prekopali beh. Pretekári nebudú krúžiť okolo priehradu, no vytiahneme ich aj do kopca, na ružomberskú Kalváriu. Pôjde o 3 km okruh, trochu aj výživnejší,“ doplnil L. Csiffáry.

Enduráci štartujú o 9:45 hod., všetci ostatní o desiatej.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia