V Hrboltovej sa bude chodiť na najvyššiu liptovskú súťaž

V Hrboltovej sa bude chodiť na najvyššiu liptovskú súťaž

RedakciaŠport3.6.2022

Po súťažnom ročníku 2018/2019 sa futbalisti TJ Iskra Hrboltová rozlúčili so siedmou ligou a spadli na najnižšie poschodie. Prvý pokus o návrat späť, im zlikvidovala korona. V ďalšej sezóne, mužstvu z ružomberskej mestskej časti postupový plán vyšiel, keďže Liptovský futbalový zväz vyhlásil oficiálne výsledky vo svojich súťažiach po naplnení jesenného programu, aj bez jarnej časti.

Hoci do konca siedmej ligy ešte zostávajú tri kolá, Hrbolti sú už istí víťazi, keď na čele trónia s 12 - bodovým náskokom pred druhými Lúčkami.

Tento druhý postup bol ťažší, v boji o prvú priečku sme mali dvoch veľkých rivalov – Lúčky a Beňadikovú. Navyše v siedmej lige si každý na každého mohol trúfnuť. Všetci sme si plne uvedomovali, že hocijaké zaváhanie by mohlo byť veľmi nepríjemné, o čom sa napokon presvedčili práve naši najväčší súperi,“ rozhovoril sa tréner Hrboltovej Milan Krivoš. „Náš cieľ bol síce jednoznačný, avšak s primátom s takýmto predstihom nikto z nás nerátal. Samozrejme, do karát nám zohrali tiež výsledky Lúčok v odvetnej časti. Tie nezachytili úvod jari a teraz chytajú zajaca za chvost.“

Po prvej „polke“ sezóny bola Iskra prvá, bez prehry, s trojbodovým plusom na Lúčky – kúpele. Na jar si, doteraz, pripísala desať trojbodovým zásahov a jednu remízu (v Hybiach 2:2). „V zime sme mužstvo vhodne doplnili, do kádra prišli traja rozdieloví hráči Patrik Minda, Tomáš Drdák a Dávid Katrák. Tiež našou výhodou bol široký káder, keď aj vypadli piati-šiesti chalani, mali sme vhodné náhrady. Nebola to však vôbec jednoduchá sezóna. Ak mužstvo mieri za postupom, ste stále pod tlakom. A my sme v takejto situácii boli dva roky vkuse. Nie vždy nám herne zápasy vyšli, aj sa prehrávalo, no dokázali sme ich výsledkovo zvládnuť. Chalani na ihrisku odovzdávali zo seba všetko,“ doplnil Milan Krivoš.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia