V Koniarni budeme vídať Balkánku P. Burovú

V Koniarni budeme vídať Balkánku P. Burovú

RedakciaŠport27.7.2021

MBK Ružomberok vyšiel na verejnosť s prvým novým menom v extraligovom družstve žien. Slovenský šampión ostatných troch sezón pod ženskými košmi angažoval chorvátsku pivotku Patríciu Burovú.

Rôznymi okolnosťami sme nútení podpisovať zmluvy aj so zahraničnými hráčkami, keďže družstvo bude štartovať v Európskom pohári FIBA. Náš tím jednoznačne potrebujeme vystužiť kvalitou,“ povedal na úvod výkonný riaditeľ ružomberského klubu Radoslav Popelka.

„Ide už o dosť skúsenú 25 – ročnú, 188 cm vysokú basketbalistku, ktorá naposledy pôsobila v Čiernej Hore v tíme OKK Feniks Pale a predtým v chorvátskom Medveščaku Záhreb, či v čiernohorskej Budučnosti Podgorica. Hráčka vyniká hlavne basketbalovou inteligenciou a určite má nášmu družstvu, čo ponúknuť. Hneď budúci týždeň sa Burová bude u nás hlásiť,“ pripojil Popelka.

Nemalé očakávania s týmto angažmánom spája aj kouč Ruže Juraj Suja. „Získali sme európsku podkošovú hráčku, ktorá má skúsenosti z Adriatickej ligy i z chorvátskej reprezentácie žien. Verím, že sa stane pevným článkom družstva a že sa na ňu budeme môcť spoľahnúť na doskoku, v obrane i v celom podkošovom priestore,“ uviedol Suja.

Podľa našich informácií, by to nemala byť jediná nová akvizícia v MBK. Z lanského základného kádra Sujovi zostali Miroslava Praženicová, Radka Stašová, Teodora Turudičová, Viktória Havranová, Natália Uramová a Eva Škvareková, čiže skončili sa misie Američaniek Zady Williamsovej a Nicole Enabosiovej, Čiernohorky Sofiji Živaljevičovej i Slovenky Dominiky Rusiňákovej, ktorá neakceptovala ponuku na ďalšiu spoluprácu a tľapla si s konkurenčnými Piešťanskými Čajkami.

Prípravu na novú sezónu ružomberské basketbalistky otvoria 4. augusta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia