V Koniarni miesto deravých košov dvanásť pingpongových stolov

V Koniarni miesto deravých košov dvanásť pingpongových stolov

RedakciaŠport2.9.2022

Najstarší stolnotenisový turnaj na Slovensku Mildeho memoriál, ktorý organizuje ŠKST Ružomberok, v sobotu (3. septembra) napíše svoju 56. kapitolu.

Tak, ako sa v posledných rokoch stalo dobrým zvykom, v tento deň sa na pingpongový stánok premení ružomberská basketbalová hala Koniareň, kde sa bude hrať na dvanástich stoloch. Podujatie je úvodným podnikom štvordielneho Slovenského pohára mužov.

Na 8:45 hod. je naplánované otvorenie a od deviatej hodiny sa spustí súťaž dvojčlenných družstiev mužov, pričom propozície pripúšťajú aj zmiešané tímy, o Pohár primátora mesta. Presne na pravé poludnie prídu na rad mužské dvojhry, ktoré sú otvorené takisto pre ženy.

Pred rokom sa na Mildeho memoriáli zišlo 91 stolných tenistov a ich duely vyústili v 12 – hodinový maratón Súťaž jednotlivcov ovládla vtedajšia slovenská trojka Alexander Valuch (TTC Bietigheim – Nem.). Lanský víťaz aj teraz medzi prihlásenými hráčmi. V čase našej uzávierky štartovná listina obsahovala 64 mien, čo určite ešte nebolo konečné číslo.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia