V Koniarni na tretie finále rozšírili hľadisko

V Koniarni na tretie finále rozšírili hľadisko

RedakciaŠport18.4.2019

Na sobotňajší tretí finálový duel ženskej extraligy medzi MBK Ružomberok a Piešťanskými Čajkami už je v Koniarni nahotované kompletné hľadisko. Po šiestich rokoch a 68. dňoch došlo opäť k vytiahnutiu aj tribúny pre 1100 divákov na severnej strane. Tá naposledy slúžila svojmu účelu 7. februára 2013 pri stretnutí semifinále Európskeho pohára FIBA Ružomberok – Kayseri Kaskispor (60:79). Vtedy do Koniarne zavítalo 3150 divákov.

Dali sme verejný prísľub, že v prípade priaznivého stavu série, v sobotu sprevádzkujeme aj poslednú tribúnu,“ povedal pre náš portál manažér basketbalovej Ruže Radoslav Popelka. „Veríme, že aj toto je impulz, aby čo najviac ľudí prišlo povzbudiť naše dievčatá v zápase, v ktorom najkratšom čase môžu rozhodnúť o titule. Vlani v máji tribúna po rokoch nepoužívania prešla generálkou.“

Dnes to bola štvorhodinová šichta, po ktorej sa znovu zo športovej haly na Poľnej ulici stal „kotol“. Pomocnú ruku podali tiež vojaci a členovia fanklubu Concordia a do pracovného sa odeli aj R. Popelka či asistent trénera družstva žien Michal Porubčan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia