V Koniarni triumfoval tretí hráč republikového rebríčka

V Koniarni triumfoval tretí hráč republikového rebríčka

RedakciaŠport4.9.2022

Šesťdesiat šesť stolných tenistov včera v ružomberskej športovej hale Koniareň napísalo už 57. kapitolu Mildeho memoriálu, ktorý bol zároveň 1. kolo Slovenského pohára.

V dvojhre lanské prvenstvo obhájil Alexander Valuch, momentálne hráč TTC Ostrava, po spanilej jazde bez straty jediného setu, keď vo finále zdolal Brazílčana Lucasa Gabriela Martinsa Da Silvu, hráča Hlohovca. „Áno, splnil som rolu favorita,“ pritakal tretí hráč slovenského rebríčka. „Treba povedať, že konkurencia bola slabšia než pred rokom. Vlani v Ružomberku štartoval aj Ľubomír Pištej, ktorý je aktuálnou republikovou dvojkou, no nachádza sa na turnaji v USA. Tiež chýbal môj minuloročný finálový súper Jakub Zelinka, ten zase mal povinnosti v českej lige. Najväčší odpor mi v semifinále kládol Martin Guman, člen širšieho reprezentačného kádra. Pre mňa sa Mildeho memoriál stal už viac – menej pravidelným podujatím na prahu novej sezóny. Vždy býva pripravený na vysokej úrovni a z domu, zo Žiliny to mám veľmi blízko. Aj teraz všetko klapalo. Zápasy som zobral tiež ako prípravu na stolnotenisovú Ligu majstrov,“ vravel ďalej 26 – ročný Valuch, ktorý v štartoval i v súťaži družstiev, spolu s o tridsať rokov starším otcom Róbertom. Tu skončili v semifinále.

Dvojčlenné družstvá O pohár primátora mesta už po niekoľkýkrát ovládli Ukrajinci pôsobiaci na Slovensku Andrej Sitak (Geológ Rožňava) a Valerij Rakov (KST Raksit Nitra).

Pri neúčasti najlepších hráčov z poriadajúceho ŠKST Ružomberok Andreja Kaššaya (ochorenie) a Martina Trusku (dovolenka), sa z domácich stolných tenistov v singli najďalej, medzi šestnásť najlepších, dostal Michal Mikušiak, ktorý do osemfinále postúpil i v družstvách s Jozefom Pilarčíkom.

Výsledky: dvojhra – semifinále: A. Valuch (TTC Ostrava) – M. Gumáň (DJK SPVGG Effeltrich/Nem.) 3:0, Wilschka (Tj Gastro Galanta) – Martins Da Silva (ŠK Para Hlohovec) 2:3, finále: Valuch – Martins Da Silva 3:0, družstvá – finále: Sitak (Geológ Rožňava), Rakov (KST Raksit Nitra) – Král (SKST Bratislava), Takáč (Geológ Rožňava) 2:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia