V Koniarni už aj T. Turudičová

V Koniarni už aj T. Turudičová

RedakciaŠport22.8.2019

K družstvu basketbalistiek MBK Ružomberok, ktoré v príprave na novú sezónu zarezáva už od 5. októbra, sa vo štvrtok (22. augusta) dopoludnia pridala aj (zatiaľ) posledná posila Srbka Teodora Turudičová.

Neskorší nástup do tréningového procesu súvisel s povinnosťami hráčky na európskom šampionáte do 20 rokov v Čechách, kde Srbsko skončilo na šiestej priečke. „Bolo to trochu sklamaním, chceli sme dosiahnuť viac, zaútočiť na medailu,“ uviedla 180 cm vysoká basketbalistka. „So sebou som však spokojná, po vážnejšom zranení sa mi podarilo vrátiť na predchádzajúcu výkonnosť. To veľmi potešilo.“

Sympatická Teodora priznala, že Ružomberok si veľmi na basketbalovej mape nevšimla. Nový klub jednoznačne berie ako veľkú výzvu. „Chcem ďalej rásť, zlepšovať sa, od zápasu k zápasu sa posúvať. V prvom rade si želám zaznamenať progres oproti minulej sezóne,“ prezradila svoj plán dievčina, ktorá sa basketbalu venuje od deviatich rokov a doma prešla všetkými mládežníckymi reprezentáciami, keď predtým hrávala za „šestnástku“ i „osemnástku“.

Turudičovú, ktorá 19. júla oslávila dvadsiate narodeniny, si vytypoval sám kouč Ruže Juraj Suja. „Ide o veľmi perspektívnu a komplexnú hráčku, s výbornou mentalitou. Je to víťazný typ basketbalistky. V ročníku narodenia 1999 patrí k najlepším hráčkam v Európe. Doma už niekoľko rokov hrávala najvyššiu súťaž. V minulej sezóne prestúpila do eurocupového švédskeho klubu Tegle Basket Södertälje, no v novembri si roztrhla predný krížny väz v kolene,“ povedal na adresu posily tréner Suja.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia