V Koniarni zase bude dunieť malá loptička

V Koniarni zase bude dunieť malá loptička

RedakciaŠport5.9.2019

V sobotu (7. septembra) sa v športovej hale Koniareň uskutoční 54. ročník najstaršieho stolnotenisového turnaja na Slovensku Mildeho memoriálu. Podujatie, ktoré je 3. kolo Slovenského pohára, za začne o 8:45 hod. slávnostným otvorením. Od deviatej hodiny sa rozbehnú súťaže dvojčlenných družstiev mužov (môžu byť aj zmiešané) O putovný pohár primátora mesta a na pravé poludnie odštartujú dvojhry – mužov a žien v prípade, že sa prihlási minimálne osem hráčok.

Na Mildeho memoriáli aj zaujímavé finančné odmeny sa stali ťahákom pre absolútnu mužskú republikovú špičku a lákajú tiež zahraničných hráčov. Vlani, keď nebola vypísaná samostatná kategória žien, štartovalo 84 stolných tenistov z Ukrajiny, Poľska a Slovenska a medzi jednotlivcami triumfoval Milan Bardoň (Hontianske Trsťany-Dudince).

Hrať sa bude na pätnástich stoloch. Momentálne je prihlásených vyše päťdesiat mužov, no opäť očakávame okolo 70-80 účastníkov. Účasť napríklad potvrdil indický reprezentant Sidsesh Pande, či tiež pravidelní účastníci, lanský finalista Ukrajinec Andrej Sitak a semifinalista Zoltán Lelkeš, hráč SK Vydrany. Tiež sa prihlásil bývalý český reprezentant Martin Olejník, ktorý už na našom turnaji štartoval. Konečnú podobu štartovná listina dostane až v sobotu ráno,“ povedal pre náš portál za organizátorov Mildeho memoriálu, jeho dlhoročný nosný „motor“ a hlavný rozhodca Marián Bystričan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia