V kopačkách si uctia pamiatku niekdajších futbalistov

V kopačkách si uctia pamiatku niekdajších futbalistov

RedakciaŠport9.7.2021

Futbalová spomienka na Kristiána a Peťa. Pod týmto názvom sa zajtra (10. júla) uskutoční na ihrisku OŠK Ludrová turnaj v malom futbale (brankár plus štyria hráči v poli).

Takto si nielen Ludrovci, ale i zúčastnené tímy pripomenú pamiatku dvoch bývalých hráčov OŠK Kristiána Kučeru a Petra Dutku, ktorých mladé životy vyhasli vlani pred Vianocami po veľmi smutnej tragédii.

Prihlásilo sa nás jedenásť tímov, približne s takýmto záujmom som aj rátal. Okrem Ludrovcov sa predstavia aj celky z Ružomberka, Liskovej, Švošova, Liptovských Sliačov a Spišského Bystrého. Trochu ma mrzí nepárny počet mužstiev, preto ´A´ skupina bude šesťčlenná a ´B´ päťčlenná. Aby porcia všetkých celkov na ihrisku bola rovnaká, ´šesticu´ čakajú zápasy na 2 x 10 min. a ´pätica´ bude hrať 2 x 12,5 min.,“ rozprával pre náš portál iniciátor podujatia a jeho šéf Matej Meško.

Všetky „mančafty“ už poznajú svoj žreb. „V skupinách začíname o 9. hod., na dvoch poloviciach ihriska. Ešte predtým pôjdeme na miestny cintorín položiť našim kamarátom na hroby kvety a zapáliť sviečky,“ pripojil M. Meško.

Finálový zápas je naplánovaný na 18:10 hod. Počas hracieho maratónu prídu na rad aj dve časti súťaže v kopaní jedenástok pre všetkých záujemcov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia