V Košiciach ružomberským žabkám vôbec nepadalo

V Košiciach ružomberským "žabkám" vôbec nepadalo

RedakciaŠport20.10.2022

Basketbalistky MBK Ružomberok včera v 4. kole Niké extraligy vyhrali v Košiciach nad CBK 64:51, avšak dosť dlho nováčik najvyššej súťaže držal s nimi krok. Ešte v 26. min. domáce družstvo strácalo len šesť bodov – 36:42.

Nie som spokojný výkonom, ktorý sme ukázali. Ale svojim spôsobom je to aj normálne. Sme veľmi mladé družstvo a musíme ísť ďalej,“ konštatoval tréner Ruže Juraj Suja a svoje hodnotenie rozmenil i na drobné: „Mali sme katastrofálnu streleckú úspešnosť. Bolo tam kopec otvorených striel, lenže nepremenených, alebo zle pripravených. Potom 22 stratených lôpt, čo je obrovské číslo. K tomu sa ešte pridala nedisciplinovanosť v obrane.“

Čo sa týka streľby, tú mal MBK mimoriadne diétnu, celkove len 31 – percentnú úspešnosť. Z 31 pokusov spoza perimetra dievčatám padlo skromných sedem projektilov. Opäť suverénne najlepšiu „mušku“ mala 23 – bodová kapitána družstva Alexandra Buknová. Nikto iný sa už nedostal na dvojciferné číslo.

Hlavne ružomberské „mínusky“ držali Košice nad vodou. Napokon však prišiel zlom. „Dievčatá sa snažili, nechali na palubovke maximum, no niekedy snaha nemusí stačiť. Jediným pozitívom, čo sa týka herných parametrov, bolo 22 útočných doskokov, to si vážim a cením,“ vravel ďalej Suja.

Líderkou CBK bola Lucia Kašperanová, ktorá odtiahla na ihrisku takmer 38 minút a ružomberský kôš zaťažila 24 bodmi, z toho dvomi trojkami. „Je to šikovná hráčka, ktorá doteraz v druhej najvyššej súťaži dlhodobo dávala veľa košov,“ podotkol na adresu 24 – ročnej basketbalistky kouč MBK.

V najbližšom kole, v nedeľu (23. októbra) Ružomberok o 17. hod. privíta Sláviu Banská Bystrica. Tá včera vyhrala nad Šamorínom 84:72.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia