V kvalitnom zápase Ruža zdolala Trenčín 1:0

V kvalitnom zápase Ruža zdolala Trenčín 1:0

RedakciaŠport27.10.2018

V 13. kole našej najvyššej futbalovej súťaže MFK Ružomberok gólom, ktorý padol z opakovanej penalty štyri minúty pred naplnením riadneho hracieho času, zdolal AS Trenčín 1:0. Mužstvo spod Čákovho hradu takto natiahlo svoju šnúru bez bodového zisku na päť zápasov.

Domáci futbalisti od začiatku nielenže diktovali tempo, ale sympaticky sa tlačili aj do koncovky. Do 12. min. si vypracovali tri skvelé príležitosti na otvorenie skóre, v dvoch bol Gerec a v jednej Gál-Andrezly. Hostia v prvej polke vpredu veľmi neexistovali, do ružomberskej „šestnástky“ takmer nenakukli. Napriek tomu na prestávku išli mužstva za bezgólového stavu.

S inou energiou AS vstúpil do druhého dejstva, hru miestami vyrovnal, ale viac chcenia a túžby po troch bodoch sršalo z Holoubkovej družiny. Dobre pracujúce zadné šíky MFK do ničoho vážnejšieho hostí nepustili. Naopak ich v 65. min. po hlavičke Gereca zachránila ľavá žrď.

V 82. min. po strete domáceho Gála-Andrezlyho s trenčianskym gólomanom vo „veľkom vápne“ AS, rozhodca Filip Glova odpískal v prospech Liptákov jedenástku. Hrdlička vystihol Gálovi-Andrezlymu smer lopty, ale hlavný arbiter na pokyn asistenta Jána Pozora nariadil pokutový kop opakovať. Pri „reparáte“ ľavý krídelník MFK už nechytateľne trafil šibenicu.

Stratili sme loptu v strede ihriska, domáci hráč kolmo vbehol do šestnástky, boli sme tam zároveň, bohužiaľ niekedy sa takáto situácia píska v prospech útočníka a bola z toho penalta,“ opisoval inkriminovaný okamih gólman AS Libor Hrdlička, ktorý svojho času chytal aj pod Čebraťom. Svoj pohľad ponúkol aj Peter Gál-Andrezly: „Ja som bol pri lopte skôr, snažil som sa ju pichnúť okolo brankára, ale on mi zasiahol trochu nohu.“

Hrdličku penaltová repríza nepríjemne zaskočila. „Rozhodca argumentoval, že skôr som sa pohol. Lenže, ak letí lopta doľava, musíte tiež ísť tým smerom, na čiare v strede brány ju nechytíte. Cítim krivdu,“ vravel strážca trenčianskej svätyne. „Snažil som sa loptu kopnúť po zemi, no jemne som ju nadvihol. Brankár ju vytesnal, asi skôr vybehol,“ nahlas uvažoval si Gál-Adrezly. „Pri druhom pokuse som hneď bolo rozhodnutý, že to namierim hore... Na jedenástky sme boli napísaní viacerí, ale až na ihrisku sme sa dohodli, že idem ja. V zápase sa mi darilo, dobre som sa cítil a veril som si,“ pripojil autor jediného gólového nástrelu.

Hlasy trénerov

David Holoubek, tréner Ružomberka: „Mali sme výborný vstup do zápasu, ale bohužiaľ bez gólového efektu. Možno bolo pre nás aj dobre, že do kabíny išli mužstva za stavu 0:0. Keď v prvých polčasoch vedieme, tak s druhými máme veľký problém.“

Vladimír Cifranič, asistent trénera Trenčína: „V prvom polčase boli domáci aktívnejší, agresívnejší a vypracovali si aj viaceré gólové príležitosti. V druhom sa hra vyrovnala, ale do vyloženej šance sme sa nedostali.“

MFK Ružomberok – AS Trenčín 1:0 (0:0)

Góly: 86. Gál-Andrezly (z 11 m). Žlté karty: Qose, Urdinov, D. Kružliak, J. Maslo, Kostadinov – Chukwuemeka, Julien, Ubbink. Rozhodoval: Glova – 1166 divákov.

Ružomberok: Macík – D. Kružliak, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose, Takáč – Daniel, Mustedanagič (88. Kochan), Gál-Andrezly (90 +. Kunca) – Gerec (72. Kostadinov).

Trenčín: Hrdlička – Yem, Šulek, Van Arnhem, Mahdioui, Julien - Ubbink, Čatakovič – Coryn (71. Kvocera), Chukwuemeka (55. Mance), Sleegers.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia