V Likavke vzpieračská extraliga

V Likavke vzpieračská extraliga

RedakciaŠport23.1.2022

Tento rok si vzpieranie v Ružomberku pripomenie svoje okrúhle sedemdesiate narodeniny. Už pekných pár sezón okrem Slávie Ružomberok, vzpieračov v dolnom Liptove zastrešuje aj OŠK Likavka. Túto dedinu novom súťažnom ročníku čaká historický miľník. Družstvo likavských mužov sa ako nováčik predstaví v 5 – člennej extralige, kde jeho súpermi budú VK KOFI Trenčín, MKVaSŠ Košice, H.I.T.S. Vzpieranie Dolný Kubín a TJ Krásno nad Kysucou.

Keďže kvôli pandémii sa neuskutočnilo tretie, teda finálové kolo I. ligy, ktoré mal usporiadať náš oddiel, Slovenský zväz vzpierania vyhlásil oficiálne výsledky po dvoch kolách. Naši muži mali aj tak na čele dostatočný náskok a som presvedčený, že by rovnako úspešne boli zvládli aj posledné kolo,“ uviedol predseda a tréner ružomberských a likavských silákov Marián Buschbacher, st.

Pripomeňme, že OŠK vyhral prvé i druhé kolo a na čele tabuľky trónil s 211 – bodovým náskokom pred Kysuckým Novým Mesto a ďalších devätnásť bodov mal k dobru na tretí Veľký Meder.

V extralige nás budú reprezentovať Matej Garček, Islanďan Arni Lunar Baldurson, dvaja mládežnícki reprezentanti Michal Rehák do 23 rokov a Šimon Strapec do 17 rokov a nestarnúci veterán Peter Janíček. Družstvo budú ešte dopĺňať Peter Olos a Peter Buschbacher. Všetci chalani aj počas lockdownu trénovali individuálne doma, keď si rozobrali činky i pódiá,“ predstavil mužský tím M. Buschbacher, st.

Pod hlavičkou Slávie Ružomberok do súťaží zasiahnu dva výbery, premiérovo ženy a opäťdružstvo starších žiakov. „Rozhodli sme sa aj pre ligu žien. Líderkou bude Petra Hricová, druhou našou pretekárkou je Simona Drábiková a Jana Uherčíková prišla na hosťovanie z Moravského Lieskového. Na ligu starších žiakov sa pripravujú Andrej Hanus, Richard Kubala, Tobias Jaššák,“ doplnil vzpieračský tréner a funkcionár.

Na záver júna v Likavke opäť plánujú oprášiť medzinárodný mládežnícky turnaj o Pohár starostu obce, ktorého posledné dva ročníky zrušil koronavírus.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia