V Liptovskej Teplej riešia, či postupujúceho žolíka aj využijú

V Liptovskej Teplej riešia, či postupujúceho žolíka aj využijú

RedakciaŠport2.6.2022

Hoci v najvyššej liptovskej súťaži ešte zostávajú do konca sezóny 2021/2022 tri kolá, futbalisti OŠK Renop Liptovská Teplá sú už v cieli. Minulú nedeľu vyhrali v Liptovskej Lúžnej 1:0, a tak trónia na čele šiestej ligy už s nedostižným 11 – bodovým náskokom pred druhou Ľubeľou.

Keďže Teplania všetko vybavili s predstihom, najbližší duel, v ktorom mali na svojom ihrisku nastúpiť práve proti svojmu najväčšiemu rivalovi Partizánu Ľubeľa, si mohli dovoliť aj „skrečovať“. „V sobotu sa žení náš hráč Marek Milan, tak sme Liptovskému futbalovému zväzu oznámili, že na zápas nenastúpime a berieme kontumačnú prehru 0:3. Veď už o nič nejde,“ uviedol tréner Liptovskej Teplej Ján Kovalčík.

Po jesennej časti OŠK Renop bol na čele 14 – členného pelotónu, keď mal len o dva „bodíky“ viac než druhá Ľubeľa. Na jar však za svojim chrbátom necítil vážnejšieho konkurenta. „Už teraz môžem povedať, že máme za sebou úžasnú sezónu. Za všetko hovorí isté prvé miesto skôr ako sa čakalo. Vybuchli sme akurát raz, na začiatku jesene v 3. kole v Liskovej 1:5. Odvtedy výkonnosť mužstva bola takmer konštantná, bez nejakých výkyvov. Jarná časť chlapcom skvele vyšla. Len raz sa prehralo, v Ludrovej (0:2) a bez gólov skončilo domáce stretnutie s Černovou, pričom všetky ostatné zápasy boli trojbodové. Aj v oboch jarných stretnutiach, ktoré mužstvu výsledkovo nevyšli, sme herne i na šance mali navrch. Akurát chýbala žiadúca efektivita. Pri pohľade späť smelo môžem povedať, že Liptovská Teplá zaslúžene v šiestej lige získala primát. Je za ním fantastický kolektív, ozajstná partia a skúsení hráči. Niečo podobné som zažil svojho času, keď som ešte hrával v Černovej a tiež sa postúpilo. Skúsený Miro Bobek dokázal chlapcov stmeliť,“ vravel ďalej J. Kovalčík.

Ostáva však dôležitá otázka, čo ďalej, či majster Liptova pošle aj prihlášku do V ligy. „Momentálne nám to percentuálne vychádza osemdesiat ku dvadsiatim v prospech postupu. Finančná situácia klubu je dosť zložitá. Takisto na vyššiu súťaž by sme potrebovali káder doplniť o štyroch hotových hráčov. V krajnom prípade, by som bral i dvoch. Netajím, oslovujeme nejakých chalanov. Uvidíme, ako všetko dopadne. Čo sa týka kabíny, väčšina je za postup,“ dodal J. Kovalčík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia