V Liptovských Sliačoch milá slávnosť regionálneho futbalu

V Liptovských Sliačoch milá slávnosť regionálneho futbalu

RedakciaŠport12.1.2020

Sobotňajšie slávnostné vyhlásenie ankiet Liptovského futbalového zväzu (LFZ) za rok 2019 v kultúrnom dome v Liptovských Sliačoch malo vysokú spoločensko – športovú úroveň.

Bolo to už ôsmykrát, čo sme spoznali najlepších futbalistov LFZ na základe hlasovania klubových trénerov. Oproti roku 2018 nezostal takmer kameň na kameni, akurát jeden hráč Michal Žufaj z Liptovskej Kokavy obhájil lanskú pozíciu. Obísť však nemožno ani fakt, že štyri minuloroční „anketári“ z Likavky „odišli“, keďže ich mužstvo postúpilo do V. ligy.

Dvomi hráčmi v elitnej spoločnosti sa pýšili – líder šiestej ligy Liptovský Ján, šiesta Liptovská Teplá a siedma Liptovská Kokava. Zo siedmej ligy hlasujúci „vytiahli“ skúseného útočníka Stanislava Vyšného (Lúčky). Medzi ocenenými bol aj momentálne najlepší kanonier VI. ligy 19 – gólový Erik Mikulec z Liptovských Sliačov.

Status absolútne najlepšieho hráča patril Marekovi Herčutovi (Liptovský Ján), ktorý je súčasťou mládežníckej sekcie MFK Ružomberok, keď robí asistenta pri „devätnástke“ a „trinástke“. „Momentálne sa ako tréner živím futbalom, ale pokračujem aj v hráčskej kariére, keďže ma to stále napĺňa,“ uviedol po ocenení 26 – ročný laureát.

Do Siene slávy SFZ boli uvedení – bývalí vynikajúci hráči Ružomberka – Ján Haspra, st. (ten bol tiež trénerskou ikonou pod Čebraťom), Anton Škorupa (v roku 1969 za Slovan Bratislava nastúpil aj proti slávnej Barcelone), Július Eliáš a in memoriam Štefan Šeffer (zomrel 14. februára 2015 ako 82 - ročný), za ktorého cenu prevzal syn s rovnakým menom.

Organizátori z liptovského zväzu ma milo prekvapili. Akcia bola výborne pripravená. Je chvályhodné, keď sa takto oceňujú futbalisti z regionálnych súťaží, ktorých výkony zaujali. Mne to svojim spôsobom oprášilo spomienky na republikové Jedenástky roka v Ružomberku, ktoré vždy mali nezabudnuteľnú atmosféru,“ dal sa počuť 55 – násobný československý a slovenský reprezentant Dušan Tittel, ktorý bol hosťom vydareného slávnostného podvečera v Liptovských Sliačoch.

Výsledky ankiet LFZ za rok 2019

Jedenástka roka: Juraj Španko (Liptovský Ján) – Tomáš Fides (Liptovská Kokava), Michal Hoško (Ľubeľa), Tomáš Gejdoš (Liptovská Teplá), Erik Alexy (Važec), Miroslav Sokol (Dúbrava), Marek Milan (Liptovská Teplá), Marek Herčut (Liptovský Ján), Michal Žufaj (Liptovská Kokava), Stanislav Vyšný (Lúčky), Erik Mikulec (Liptovské Sliače).

Najlepší hráč: Marek Herčut. Najlepší tréner – dospelí: Roman Kloták (Liptovský Ján), mládež: Pavol Demenčík (Liptovská Ondrašová). Najlepší rozhodca: Miroslav Ivan (Važec), ocenený mladý rozhodca: Andrej Krivoš (Ružomberok).

Osobnosti LFZ: Ján Haspra, st, Anton Škorupa, Július Eliáš a Štefan Šeffer in memoriam.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia