V Ľubochni za účasti 16 mančaftov bude zase Got Cup

V Ľubochni za účasti 16 "mančaftov" bude zase Got Cup

RedakciaŠport26.12.2019

Po vydarenom lanskom úvodnom dieli, sa v sobotu (28. decembra) uskutoční prvá repríza halového futbalového turnaja Got Cup. Dejiskom opäť bude telocvičňa Základnej školy s materskou školou v Ľubochni.

Pred rokom so zaujímavým nápadom, dať dokopy niekdajšie tímy, ktoré spolu kedysi hrávali, prišla partia chalanov z regiónu Liptova, ktorá pod hlavičkou Ako chcete štartuje v bratislavskej Top lige malého futbalu. Preto aj v názve sú prvé písmená troch anglických slov good old times, čiže staré dobré časy.

Skvelú premiéru napísalo dvanásť celkov a víťazom sa stal tím niekdajších dorastencov spod Čebraťa MFK Ružomberok 1995 s kapitánom Samuelom Lackom. „Počet mužstiev nám narástol na šestnásť, takže vyžrebovali sme štyri štvorčlenné skupiny. Z minulého roka chýba len jedno zoskupenie. Bude to poriadny maratón, preto je nutné striktne dodržiavať časový harmonogram,“ informoval nás jeden z organizátorov Got Cupu Andrej Kostroš.

Zápasový kolotoč sa rozkrúti už o 8:00 hod. O 12:15 by mali byť uzavreté boje v skupinách a okolo šestnástej by hostitelia z občianskeho združenia Ako chcete radi boli v cieli. Celkove účastníci odohrajú 40 duelov, pričom jeden trvá 10 minút. Hrá sa na stredné bránky s rozmermi 1,55 m x 1,35 m, bez gólmanov.

Atraktívna bude tiež tombola. „Ako ceny napríklad sú originálne dresy našich futbalistov s podpismi a to Martina Škrtela, Dominika Kružliaka a Adama Zreľáka, tričko slovenskej reprezentácie podpísané Miroslavom Karhanom, loptu Nike s autogramami slovenských reprezentantov či platňu skupiny Para s podpismi jej členov,“ prezradil Kostroš. Got Cup bude opäť mať aj charitatívny rozmer, keď celý výťažok, najmä príspevky od sponzorov, pôjde na dobročinné účely.

Základné skupiny - „A“: Ako chcete, Ľubochňa – legendy, MFK Ružomberok 1995, Švošov ´12, „B“: Metalinox, Gym Pe 2013, Švošov SP ´07, DBTŠ, „C“: Sokolovňa ´92, Koniferum, Sudcovia, Černová dorast ´05, „D“: OR-LI, Hrboltová ´14, Komjatná ´15, FK Kosmos.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia