V Lúčkach oslavovali postup aj s Tittelom a Galisom

V Lúčkach oslavovali postup aj s Tittelom a Galisom

RedakciaŠport4.6.2019

Po sobotňajšom zápase, v ktorom ŠK Lúčky – kúpele do skrutky rozobrali Valaskú Dubovú (10:1), odovzdal predseda Liptovského futbalového zväzu Igor Repa domácemu mužstvu pohár za primát v VIII. lige, v skupine A. Vzápätí sa už strieľalo šampanské.

Pri oslave postupu do druhej najvyššej liptovskej súťaže nechýbali ani víťazné šiltovky či tričká. „Aj keď od začiatku chlapci boli na čele a išli za svojim cieľom, čiapky a tričká sme dali vyrobiť až po zápase s Bielym Potokom. Víťazstvom 3:2 sme si vtedy s predstihom zabezpečili prvenstvo a miestenku v siedmej lige,“ rozhovoril sa šéf futbalu v Lúčkach Ján Plávka. „Konečne sa naplnilo naše želanie, vyšlo to na tretí pokus. Sme hrdí, že to, až na pár výnimiek, dokázali naši vlastní chlapci. Akurát brankár Matúš Mrva je z Liptovských Sliačov, Martin Banáš z Ružomberka a Matej Červeň z Liptovskej Teplej. Máme mladý, vývojaschopný kolektív, ktorý, čo sa týka postupov, verím, že nepovedal ešte posledné slovo. Ako skvelý ťah sa ukázalo angažovanie trénera Ivana Ditrrycha, bývalého ružomberského futbalistu. Chlapci vedeli, čo majú hrať a Ivan asi z každého dokázal vytiahnuť maximum. Sme radi, že bude u nás pokračovať, hoci nemá to jednoduché pri spájaní futbalu so svojim zamestnaním. Chceme, aby si našiel asistenta, ktorý zároveň dostane na starosť i jedno mládežnícke družstvo,“ pripojil Plávka.

Svoje emócie netlmil ani starosta obce a veľký športový zanietenec Branislav Hrbček. „Tento úspech strašne veľa pre nás znamená. Dvakrát sme stroskotali v baráži, hoci vlani do nej mužstvo išlo s 9 – bodovým náskokom, teraz postupujeme priamo, ako víťaz skupiny. Som rád, že sa takýto kľúč podaril presadiť na zväze,“ vravel miestny richtár. „Naše ambície sú ešte vyššie. Aj na facebooku som napísal – dovidenia ôsma liga, tešíme sa na siedmu a rok na šiestu. Som presvedčený, že máme na to mančaft Trošku sa chceme aj posilniť, v hľadáčiku máme jedného útočníka, s menom zatiaľ nechcem isť von, aby nám ho dakto nevyfúkol.“

Od sezóny 2017/2018 na súpiske Lúčok sú aj bývalí reprezentanti Dušan Tittel, Ladislav Pecko a Ondrej Krištofík. Posledne menovaný na dva „majstráky“ aj nastúpil. „Priznám sa, nerátali sme, že Dušan Tittel bude hrať, ale podľa možností chodil do kabíny medzi chlapcov, čo bola pre nich veľká morálna a psychická vzpruha. Boli sme radi, že svojho času našu ponuku prijal. Je to veľká futbalová osobnosť,“ dodal B. Hrbček.

Tittel nechýbal ani v sobotu pri dekorovaní víťaza jednej z dvoch skupín ôsmej ligy. Na posledný domáci zápas zavítala aj ďalšia futbalová legenda Dušan Galis.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia