V Lúčkach sa (konečne) bude chodiť na VII. ligu

V Lúčkach sa (konečne) bude chodiť na VII. ligu

Ján SvrčekŠport10.7.2023

Tatran Hybe so 74 bodmi (24 víťazstiev – 2 remízy – 0 prehier) a so skóre 95:16, ovládol ôsmu ligu Liptovského futbalového zväzu. Na druhej priečke súťaž zavŕšili futbalisti ŠK Lúčky kúpele, keď vykopali 63 bodov (19 – 6 – 1), pri skóre 81:23. Keďže žiadne mužstvo z regiónu Liptova nevypadlo zo šiestej ligy, do siedmej ligy spolu s Hybami idú aj Lúčky.

V jesennej časti sa duel najväčších rivalov v boji o prvenstvo v VIII. lige skončil v Hybiach bezgólovou remízou. Tatran však zimoval na čele so šesťbodovým náskokom, pretože druhé Lúčky v kolónke remíz mali o tri čiarky viac. Jar kúpeľná obec otvorila trochu nečakanou deľbou bodov v Liptovskom Trnovci (0:0), potom vyhrala vo Východnej 3:1 a vzápätí doma podľahla Hybiam 2:4. Ďalej však išlo o dve štvorkolové víťazné šnúry, medzi ktorými sa akurát zrodil jeden „egál“ v Hubovej – 1:1.

Sme veľmi spokojní. Zhruba po tridsiatich rokoch sa zase v Lúčkach bude hrať najvyššia liptovská súťaž. Postup priniesol v obci futbalový ošiaľ. Škoda, že nejdeme hore z prvého miesta, no ráta sa i takýto postup. Veď sami sme si ho vykopali. Od sezóny 2019/2020, čo som prestúpil do Lúčok z Bešeňovej, zakaždým sme sa snažili ísť hore. Raz nás stopla korona a potom zase sami sme si to pokazili. Všetci sme šťastní, že konečne to vyšlo. Je to zásluha celého, zväčša mladého kolektívu,“ nezakrýval príjemné pocity hrajúci tréner ŠK 27 - gólový Stanislav Vyšný. „V jeseni som menej hrával, aj pre určité zdravotné problémy. Pri väčšom počte zápasov a vyššej minutáži, by azda bol zo mňa aj najlepší kanonier súťaže, veď len dva góly ma delia od Dominika Ťapajáka z Hýb.“

Nováčik súťaže je odhodlaný v ôsmej lige hrať dôstojnú úlohu. „V pláne sú aj nejaké posily. Ide o troch hráčov, no zatiaľ mená nechcem prezrádzať. Starý káder by mal zostať pokope. V prvom rade však musíme poriadne trénovať. Čaká nás vyšší futbalový level. Verím, že budeme sa pohybovať v strede tabuľky. Tak možno definovať aj náš cieľ,“ doložil 36 – ročný Stanislav Vyšný.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia