V Ludrovej si pred Vianocami dali futbalové zanietenci dostaveníčko na umelej tráve

V Ludrovej si pred Vianocami dali futbalové zanietenci "dostaveníčko" na umelej tráve

RedakciaŠport24.12.2019

Veľmi pozitívne vnímam takýto počin. Pred Vianocami sa na našom ihrisku s umelým povrchom, ktoré vyrástlo pred štyrmi rokmi, stretávajú priatelia, starí – známi. Schuti si zašportujú a porozprávajú. Na turnaji vždy panuje skvelá družná atmosféra, vidno, že už viac – menej tradičné tím k nám chodia s radosťou,“ povedal po skončení 5. ročníka zimného turnaja na Kratinách O pohár starostu obce Ludrová miestny richtár Peter Slimák.

Aj piatu kapitolu napísalo osem mužstiev, ktoré na „umelke“ s rozmermi 33 x 18 m najprv si skrížili športové zbrane v dvoch skupinách a potom prišli na rad duely o konečné umiestnenie. Víťazstvo si odniesol ludrovko-ružomberský tím, ktorý nastupoval pod názvom FC Čkory. „Je to super akcia. Aj sme si dobre zahrali, aj sa zabavili. V zápasoch nechýbala rivalita, išlo sa naplno, inak ale vládla mimoriadne priateľská atmosféra. Čo sa týka nášho prvenstva, je zaslúžené, veď sme všetkých päť stretnutí vyhrali. Finále už proti FC Dirty Sanchez bola pomerne ľahká záležitosť, keďže súper nebol kompletný. Celkove paráda, všetci sme si to užili,“ dal sa počuť najlepší hráč turnaja 18 – ročný Ludrovčan Marko Kučera z víťazného „mančaftu“, ktorý v jesennej časti hosťoval za dorast Tatrana Liptovský Mikuláš.

Za predsviatočnou futbalovou „stretávkou“ bývalých a súčasných hráčov z nižších súťaží i rekreačných vyznavačov „koženej“ je tamojší rodák Matej Meško. „Hoci dvanásť rokov žijem v Trnave, vždy sa rád do Ludrovej vraciam. Tu mám rodinu, kamarátov, svojho času som za dedinu hrával aj futbal. Keď sa postavilo ihrisko s umelou trávou, hneď ma napadla myšlienku, dať takto v predvianočnom období dokopy ľudí, ktorí sú aj mimo obce. Je to také spojenie príjemného s užitočným. Partie sa sami vyskladali a dali si aj vlastné názvy. Účastníci sú takmer stále tí istí, ak niekto vypadne, ´osmičku´ vždy doplníme,“ rozprával 33 – ročný Meško.

Z výsledkov – semifinále: FC Dirty Sanches (Ludrová, Ružomberok, Švošov) - Lunako (Ludrová, Ružomberok) 3:3, na pokutové kopy 5:4, FC Čkory (Ludrová, Ružomberok) - No Name (Liptovská Lúžna) 7:3, finále: FC Čkory – FC Dirty Sanches 12:4, o 3. miesto: Lunako – No Name 7:3.

Ocenení jednotlivci: najlepší hráč – Marko Kučera, najlepší brankár – Adam Šuša (obaja FC Čkory), strelec – Šimon Žiara (FC Dirty Sanches) – 16 gólov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia