V mestskej časti zase siedma liga

V mestskej časti zase siedma liga

RedakciaŠport18.6.2021

V Hrboltovej sa po dvojročnej pauze opäť bude hrať druhá najvyššia liptovská súťaž. Futbalisti ŠK TJ Iskra Hrboltová síce na jar neodohrali žiadny zápas, no stali sa víťazmi ôsmej ligy (29 bodov) a spolu s druhým Liptovským Trnovcom (23), postúpili do siedmej ligy. Stále žije aj postupová nádej tretej Štiavničky, tá však závisí od záchrany Likavky v piatej lige.

Bola tu uplatnená, tak ako to bude aj v ostatných ligách Liptovského futbalového zväzu, novela súťažného poriadku, schválená Slovenským futbalovým zväzom, v ktorej stojí, že ak sa v ročníku odohrá aspoň polovica stretnutí, ale sezóna sa pre mimoriadnu udalosť nedohrá, riadiaci orgán určí víťaza, postupujúce družstvo, zostupujúce družstvo a tie zaradí do príslušnej súťaže.

Už vlani sme sa chceli vrátiť späť. Mužstvo síce po jesennej časti na tretej priečke strácalo na prvý Biely Potok štyri body, no veril som, že na jar dokážeme naplniť našu ambíciu. Žiaľ, sezóna bola zrušená,“ rozprával tréner Milan Krivoš, ktorý futbalistov tieto mestskej časti prevzal ešte v sezóne 2016/2017. „Už pred štartom súťaže sme mali jeden cieľ, a to postup z prvého miesta. Mrzí ma, že mužstvo nemohlo ôsmu ligu ovládnuť v plnom formáte, ale pandémia plány zmarila. My sme sa chystali aspoň na nejaké jarné kolá, aj preto chlapci odohrali štyri prípravné stretnutia. Nás len teší, že tentoraz naša snaha nebola márna.“

Po určitých problémoch, keď v kabíne dochádzalo k dosť značnej fluktuácii, môže sa Hrboltová oprieť o viac – menej stabilné desaťčlenné jadro. „V tíme nemáme dákych lídrov, je to skôr o kolektíve,“ podotkol Krivoš, ktorý ale predsa zvlášť vypichol dve dôležité persóny tamojšej „koženej“ - súčasného predseda Petra Kubačáka a dlhoročného funkcionára Emila Lauka.

Hrbolti nemienia ísť o poschodie vyššie len tak na skusy, na jednu sezónu, ich plány sú oveľa smelšie. „Ak chalani nadviažu na výkony z prípravných zápasov, pokojne sa môžeme pohybovať v prvej polovici tabuľky. Nevylučujem ani atak na horné priečky, tým však nehovorím o ďalšom postupe,“ dodal Milan Krivoš.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia