V minibasketbalovej lige prvenstvo ZŠ Bystrická cesta

V minibasketbalovej lige prvenstvo ZŠ Bystrická cesta

Ján SvrčekŠport30.5.2024

Dve dopoludnia, predchádzajúci utorok (23. mája) a včera (29. mája) v ružomberskú Koniareň zalieval detský džavot. Na palubovke sme videli ohromnú snahu o čo najlepší výsledok a z tribúny to zase bola hlučná podpora svojho tímu. O organizátorské podhubie sa postarali mládežničky MBK Ružomberok.

Taký bol, po štyroch rokov návrat minibasketbalovej ligy, do ktorej sa prihlásilo šesť družstiev zo štyroch základných škôl ma území mesta. Víťazom sa stalo „áčko“ ZŠ Bystrická cesta. Do naplnenie celého programu ešte zostalo odohrať jedno odložené stretnutie medzi ZŠ Sládkovičova a ZŠ Zarevúca „B“, ktoré je naplánované na 3. júna.

Určite je len dobre, že sa tento projekt vrátil. Len škoda, že nešlo o dlhodobú súťaž, tak ako to navrhol Jozef Smolek, ktorá by sa odohrala napríklad v priebehu nejakých dvoch mesiacov. Detički by to určite potešilo a o mohli by tiež potrénovať, aby sa zlepšovali. Tie dva dni si decká určite užili,“ povedala pre náš portál niekdajšia skvelá basketbalistka, olympionička a v súčasnosti trénerka kadetiek MBK Ružomberok Iveta Bieliková, ktorá prišla s výpravou ZŠ Bystrická cesta.

Konečné poradie určí nasadenie týchto tímov na Ružomberskej mestskej olympiáde detí a mládeže, ktorá sa chystá na 21. júna.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia