V Motýli  bol regionálny futbalový event

V Motýli bol regionálny futbalový event

RedakciaŠport16.12.2022

V penzióne Motýľ v Liptovskej Teplej vo veľmi príjemnej atmosfére dnes boli ocenení najlepší futbalisti Liptovského futbalového zväzu (LFZ) a takisto laureáti ďalších ankiet - najlepší rozhodca, najlepší tréner a futbalista roka. Oficiálne sa rozšírila tiež Sieň slávy LFZ.

Prvý raz v Liptovskej jedenástke, vďaka hlasujúcim, figurujú aj dvaja cudzinci, Japonci z FC 34 Palúdzka – brankár Suguru Ieda a stredopoliar Yuto Nishi. Okres Ružomberok tentoraz zastupovali len hráči druhého tímu siedmej ligy Marko Kučera, ktorý sa medzi laureátmi ocitol štvrtý raz a debutant Juraj Záchej. Tamojší klub „dodal“ tiež najlepšieho „dospeláckeho“ trénera Martina Chmelu.

Premiérovo za absolútne najlepšieho hráča Liptova bol vyhlásený Martin Labaška z Družby Smrečany-Žiar, ktorý svojho času v Ružomberku hrával najvyššiu futbalovú súťaž.

Do Siene slávy LFZ boli slávnostne uvedení bývalý československý a slovenský reprezentant Viliam Hyravý, ktorý s „koženou“ začínal v Ružomberku, kde sa aj rozlúčil s vrcholovým futbalom a niekdajší hráč Liptovského Mikuláša a dlhoročný tréner Jaroslav Pozor z Liptovskej Kokavy.

Strašne sa mi to páčilo, že aj takéto nižšie súťaže majú svoje ankety s milú slávnosť. Atmosféra bola vynikajúca. Niektorí mladí chlapci ma nepoznali, no boli tu hráči, ktorých som aj trénoval. To však nie je podstatné. V prvom rade, stretli sa ľudia, ktorí radi majú futbal. Všetkých to isto potešilo, a tých mladých, verím, že aj povzbudí, aby ďalej na sebe pracovali,“ dal sa počuť Hyravý, ktorý 26. novembra „prestúpil“ medzi šeťdesiatnikov.

Jedenástka LFZ 2022: Suguru Ieda (Palúdzka) - Martin Šimun (Smrečany/Žiar), Marko Kučera (Ludrová), Peter Kiník (Ľubeľa), Peter Kokavec (Palúdzka), Michal Žákovič (Ľubeľa), Yuto Nishi (Palúdzka), Juraj Záchej (Ludrová), Peter Zelko (Važec), Patrik Laco (Dúbrava), Martin Labaška (Smrečany/Žiar).

Individuálne ocenenia: najlepší hráč: Martin Labaška, najlepší tréneri – dospelí: Martin Chmela (Ludrová), mládež: Jaroslav Pagáčik (Prosiek), najlepší rozhodca: Miroslav Socháň (Ružomberok), rozhodca – talent: Adam Matoš (Liptovský Mikkuláš).

Noví členovia Siene slávy LFZ: Jaroslav Pozor (Liptovská Kokava) a Viliam Hyravý (Ružomberok).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia