V najvyššej liptovskej súťaži (zatiaľ) Teplania druhí

V najvyššej liptovskej súťaži (zatiaľ) Teplania druhí

RedakciaŠport19.11.2020

Viac – menej podľa očakávania v šiestej futbalovej lige najlepšie okres Ružomberok reprezentuje OŠK Renop Liptovská Teplá. Mužstvo tróni na druhom mieste (7 víťazstiev – 1 remíza – 2 prehry), s trojbodovým mankom na vedúci Liptovský Ján, ktorý má o zápas viac. Tretí Važec získal takisto 22 bodov ako Teplania.

Až na dve prehry, doma s Liptovským Jánom (0:2) a pred koronapauzou vo Važci (2:4), doterajšia jesenná časť bola celkom slušná. Musím športovo priznať, že Ján bol lepší a zaslúžene bodoval. Vo Važci sme však úplne vybuchli, za necelú hodinu sa prehrávalo 0:4, keď nás nepodržal ani brankár, a bolo po zápase,“ rozhovoril sa tréner OŠK Renop Ján Kovalčík.

V Liptovskej Teplej už niekoľko sezón majú veľmi slušne vyskladaný káder, ale hráči sa spravidla stretávajú až na „majstráku“. „Sú tu chalani s druholigovými a treťoligovými skúsenosťami, lenže keď sa netrénuje, aj oni skĺznu do priemeru. Ak by sme sa pravidelne schádzali dva razy do týždňa na nejakú hodinku a pol, určite by to inak vyzeralo a v samotných zápasoch by mužstvo vytiahlo viac kvality. Inak sú to potom iba mená. Nemožno však obísť ani značnú maródku, väčšinou išlo o svalové zranenia, preto a chlapci stále tri-štyri týždne,“ pokračoval J. Kovalčík.

Teplania majú vo svojom strede najlepšieho kanoniera súťaže 11 – gólového Miroslava Bobeka. „Všetkých nás len teší, že Mirko sa zase strelecky prebral. Treba však povedať, že aj celé mužstvo mu výdatne pomáha.“

Hoci OŠK Renop si s tréningovým procesom netyká, v doterajších kolách potvrdil, že patrí k ašpirantom na najvrchnejšie pozície. „Súťaž nie je zle rozohraná, ani netvrdím, že nemáme v úmysle zabojovať o prvé miesto. V žiadnom prípade to však nechceme siliť,“ dodal kouč Teplanov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia