V našej skupine VI. ligy je najproduktívnejší Š. Žiara

V "našej" skupine VI. ligy je najproduktívnejší Š. Žiara

RedakciaŠport20.1.2023

Už vlani, za celú sezónu, mal pätnásť presných trief. S týmto nástrelom bol Šimon Žiara v OŠK Švošov druhým top kanonierom, za 31 – gólovým Jakubom Roštekom, ktorý sa vo vtedajšej piatej lige, stal i celkovým kráľom strelcov. V jeseni J. Roštek stál pre zranenie a M. Žiara akoby prevzal od obávaného útočníka štafetový kolík. Po polovici súťažného ročníka 2022/2023 je na čele streleckej tabuľky šiestej ligy Stredoslovenského futbalového zväzu, B skupiny, so štrnástimi gólmi.

Snažím sa aj gólovo presadiť, aby som pomohol mužstvu. Vždy som však skôr bol tým hráčom, ktorý zbiera asistencie. Nemusel som dávať góly, keď som prihral, mal som z toho rovnako veľkú radosť. No teraz mi vychádzala koncovka. Nie je to však len moja zásluha, tiež chlapcov. Čo sa týka ofenzívy, veľmi dobre si na ihrisku rozumiem s Martinom Daudom,“ vysvetľoval 21 – ročný Švošovčan, ktorý futbalovú abecedu začal lúskať ako 6 – ročný doma na dedine. V žiackom veku štyri sezóny odohral za tímy MFK Ružomberka a má za sebou aj polročné hosťovanie v Tatrane Liptovský Mikuláš.

Medzi dospelákmi sa Š. Žiarovi ešte takto nezadarilo, avšak ako mládežník už získal honor „polčasového“ kráľa strelcov. „Bolo to v dorasteneckej šiestej lige v sezóne 2019/2020, ktorá pre pandémiu predčasne, už po jesennej časti skončila, pričom na jar sa vôbec nehralo. V siedmich stretnutiach som 22 – krát skóroval. Vtedy som dal aj najviac gólov v jednom zápase, a to päť proti Bobrovcu,“ vravel ďalej úspešný zakončovateľ.

Švošov po polovici sezóny vedie tabuľku so štyrmi body k dobru pred Vavrečkou a Liptovskou Teplou. Takisto sa líder môže hrdiť najväčším počtom lôpt v súperových sieťach (41) a s minimálnym počtom inkasovaných (12). „Snažíme sa vychádzať z dobrej defenzívy a zároveň máme rýchly prechod do útoku. Z toho potom vpredu ťažíme. Škoda však záveru jesene, ktorý sme spackali. Črtal sa až 10 – bodový náskok. Ale verím, že postúpime,“ dodal Šimon Žiara, ktorý švošovský dres oblieka spolu s dvomi bratmi – s 27 – ročným Marekom a s 29 – ročným Dávidom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia