V nedeľu fortunaligová bitka mladých tímov: Ružomberok - Žilina

V nedeľu fortunaligová "bitka" mladých tímov: Ružomberok - Žilina

RedakciaŠport27.6.2020

V nedeľu, štyri dni po famóznom postupe do finále Slovnaft Cupu, sa futbalisti MFK Ružomberok opäť predstavia na svojom štadióne, keď o 18. hod., aj za asistencie kamier Slovenskej televízie (tá zápas vysiela na Dvojke), privítajú v krajskom derby Žilinu.

Hoci počas koronakrízy v klube pod Dubňom došlo k menšej revolúcii, po ktorej MŠK opustili viacerí kľúčoví hráči, tamojšia omladina si vedie veľmi dobre. „Nadstavbu“ otvorila víťazstvom nad Trnavou 2:1 a pred týždňom sympaticky vzdorovala aj novému majstrovi Slovanu – 2:3.

Predpokladám, že povolená hŕstka divákov v hľadisku a ďalší ľudia pri televíznych obrazovkách uvidia zaujímavý útočný futbal. Momentálne Žilina má mladý, behavý, rýchly a zdravo agresívny tím. Zároveň však očakávam, že mladosť neraz prináša aj nejaké chyby, čo by sme chceli využiť. Azda prvý raz, čo sa týka skúseností, bude zrejme táto mierna výhoda na našej strane,“ rozprával kouč ružomberskej družiny Ján Haspra.

Liptáci v stredu zo Slovenského pohára vypoklonkovali favorizovanú Dunajskú Stredu a 8. júla ich čaká vrchol sezóny – finálový duel v Bratislave so Slovanom. „Stále je pre nás mimoriadne dôležitá takisto Fortuna liga. V prípade, že mužstvo neuspeje na Tehelnom poli, musíme sa ďalej biť o pohárovú ´Európu´, ktorá je našim cieľom, hoci pred začiatkom sezóny vysloviť takúto myšlienku by bola veľká trúfalosť. Takže, stále treba rátať aj s barážou, preto bojujeme o čo najlepšiu pozíciu, teda o štvrté miesto,“ pripojil Haspra.

V aktuálnej sezóne Ruža doma podľahla „šošonom“ 2:3, čo im potom vrátila, keď si spod Dubňa priviezla tri body – 2:1, po presných trefách Takáča a Regáliho. Žilinčania, ktorý už majú istú miestenku v Európskej lige, už zajtra môžu definitívne potvrdiť svoju druhú priečku vo fortunaligovej sezóne 2019/2020, keďže od tretej Dunajskej Stredy ich delí sedem bodov k dobru.

Na súpiske MFK pre žlté karty bude chýbať Čurma a Haspra nebudú sa musí zaobísť aj bez Zsigmunda a T. Bobčeka, ktorí sa dávajú zdravotne dokopy. Ružomberskí futbalisti vo štvrtok mali voľno, včera trénovali v Černovej a dnes na svojej hlavnej hracej ploche.

Podobne ako v stredu nebudú otvorené pokladne a nebudú sa predávať vstupenky. Na štadión usporiadatelia pustia len divákov s platnou permanentkou na sezónu 2019/2020 a to do naplnenia povolenej kapacity. Tá je 500 ľudí aj so všetkými osobami, ktoré sú nevyhnutné pre zabezpečenie chodu zápasu. Otvorená bude vstupná brána z mesta (od 16:30 hod.) a pre všetkých k dispozícii len východná tribúna.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 17 výhier, 16 remíz, 41 prehier, skóre 70:135.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia