V nedeľu poobede Ružomberok vybehne na Sereď s trojbodovým plánom

V nedeľu poobede Ružomberok vybehne na Sereď s trojbodovým plánom

RedakciaŠport26.4.2019

V nedeľu v 6. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy o 1. - 6. miesto futbalisti MFK Ružomberok privítajú nováčika najvyššej súťaže ŠKF iClinic Sereď. Zápas, ktorý má výkop o 15:00 hod., v priamom prenose odvysiela televízia Orange Sport.

Sereď v predchádzajúcom kole „nachytala na hruškách“ favorizovanú Žilinu, keď pod Dubňom vyhrala 2:1. „Aj pre nás bol tento výsledok nemalým prekvapením,“ priznal kouč futbalovej Ruže David Holoubek. „Samozrejme, viackrát sme si zápas pozreli. Sereď zahrala veľmi slušne, bola organizovaná a z kompaktnej defenzívy vyrážala do rýchlych brejkov. Takže vieme, na čo si treba dať pozor. Určite je pred nami ďalšie ťažké a dôležité stretnutie.“

V predchádzajúcom kole Ružomberok vytiahol veľmi pekný a kultivovaný výkon v Bratislave na Tehelnom poli, hoci po skoro vyrovnanej partii podľahol už istému majstrovi 2:3. Ak by hlavný arbiter Pavol Chmura za stavu 1:1 Liptákov „nezarezal“ jedenástkou v prospech „belasých“, ktorú asi videl len on, mohol duel mať aj inú konečnú tajničku.

Z nášho výkonu v Bratislave som mal príjemný pocit, lenže po vzhliadnutí videozáznamu a jeho analýze, sme ako tréneri s niektorými vecami nemohli byť spokojní. Z našich hráčov bolo cítiť prílišný rešpekt, no my sa stále snažíme do nich pumpovať hodne pozitívnej energie a zdravej sebadôvery. Žiaľ tieto atribúty nám, na ihrisku chýbali. Inak však herný prejav u veľkého favorita bol v poriadku,“ vrátil sa ešte k predchádzajúcemu kolu, v ktorom po jedenástich Ruža zápasoch prišla o neporaziteľnosť, Holoubek.

Päť kôl pred záverečným gongom v hornej šestke futbalisti spod Čebraťa strácajú iba štyri body na tretiu priečku (tá na konci priamo garantuje miestenku v Európskej lige), ktorú okupuje Žilina. „Bojujeme o čo najlepšie umiestnenie ako sa dá. Samozrejme, všetci vnímame ako vyzerá priebežná tabuľka, ale stále tvrdím, že my sa musíme sústrediť iba na seba a na každý zápas. Vôbec nie je vhodné dáko sledovať, čo sa okolo nás deje,“ dodal ružomberský tréner.

Áno, chceme sa pobiť o 3. miesto, cítiť to aj v kabíne,“ vyhlásil kapitán MFK Dominik Kružliak. „Naša strata nie je neriešiteľná, pred nadstavbou bola oveľa väčšia. Doma nezvykneme strácať body, chceme to aj teraz potvrdiť. Pred nami je jasný imperatív – vyhrať,“ pripojil Kružliak.

Pred tromi týždňami Ružomberok zdolal v Nitre Sereď 1:0, gólom Gereca. Bolo to vôbec prvé víťazstvo „holoubkovcom“ nad kolískou šumivého vína.

Domácemu tímu by mal chýbať akurát stále zranený obranca Twardzik. Pre žlté karty nestojí nikto.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 1 výhra, 1 remíza, 1 prehra, skóre 2:3.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia