V nedeľu sa koná ďalšie MTB kritérium mesta so zjazdami a výšľapmi po ružomberských schodoch

V nedeľu sa koná ďalšie MTB kritérium mesta so zjazdami a výšľapmi po ružomberských schodoch

RedakciaŠport6.9.2019

MTB kritérium mesta s názvom Ružomberské schody napíše v nedeľu (8. septembra) svoj deviaty diel.

Unikátny formát podniku „bikerov“ zostáva nezmenený. Súčasnú podobu dostal v roku 2017, keď organizátori, ktorým velí Peter Cigaňák, tiež zakladateľ podujatia, k nosným „schodom“, k verejným pretekom na okruhu bez schodov a detským a žiackym súťažiam, pridali ešte divácky atraktívny šortrek (v každom kole si pretekári na prvých šiestich miestach pripisujú finančné odmeny).

Všetko sa v Parku Š. N. Hýroša začne o 10:15 hod. detským a žiackym programom. Na 10:45 hod. je naplánovaný štart šortekárov a o 12:45 hod. sa uskutoční kritérium bez schodov.

Štart top súťaže je stanovený na 16:00 hod. Cyklisti budú na trati (s tromi zjazdami a jedným výbehom po schodov) krúžiť hodinu a potom absolvujú ešte jedno kolo (každé meria 2200 m). „Sme jediným podujatím tohto druhu na Slovensku a momentálne aj na území bývalého Československa. Pražské schody, ktoré sa jazdia od roku 1994 a aj nás inšpirovali, sa tento a budúci rok neuskutočnia,“ uviedol P. Cigaňák, ktorý opäť sľubuje parádne cyklistické predstavenie.

Posledné dva ročníky Ružomberských schodov ovládol slovenský reprezentant Matej Ulík z Liptovskej Osady, ktorý druhú sezónu jazdí za Expres CZ-Scott Team Kolín, keď za 1:05:56,92 hod. odkrútil 13 kôl. Ulík, hoci len pred pár dňami sa vrátil zo svetového šampionátu v cross country v kanadskej Mont-Sain Anne, sa opäť chystá na „schody“. „Áno, prídem. Dúfam, že nám bude priať aj počasie, hoci predpoveď nie je žiadna vábivá,“ potvrdil nám 22 – ročný Osaďan. Určite nebude chýbať ani pravidelný a vždy pódiový účastník, dvojnásobný absolútny víťaz, pred rokom celkove tretí Milan Barényi (Trek KCK Oslany) a tiež lanský majster sveta masters v cyklokrose.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia