V nedeľu sa uskutoční 10. roč. MTB kritéria mesta Ružomberské schody

V nedeľu sa uskutoční 10. roč. MTB kritéria mesta Ružomberské schody

RedakciaŠport25.9.2020

Hlavné „menu“ podujatia, čiže preteky okorenené schodmi, príde na rad o 16. hod. Bikerov čaká 2020 m okruh, s tromi zjazdami a s jedným výšľapom po miestnych schodoch. Pretekári na horských bicykloch budú šliapať jednu hodinu plus jedno kolo.

Trochu sme zmenili trať. Už po štarte jazdci vyrazia oproti smeru hodinových ručičiek na Veľká závoz a potom nasleduje zjazd po schodoch pri Letkovej cukrárni, ktoré sme prvý raz zaradilo do nášho projektu. Po Ružových schodoch sa tentokrát bude šliapať hore a ďalšie zjazdy pretekári absolvujú, ako v minulosti, po Školských a Kláštorných schodoch,“ priblížil podobu nového okruhu zakladateľ a riaditeľ ojedinelého cyklistického „podniku“ na Slovensku Peter Cigaňák.

Vlani v ružomberských uliciach triumfoval slovenský reprezentant, účastník majstrovstiev sveta a Európy Matej Ulík z Liptovskej Osady, ktorý háji farby českého Express CZ Scott team - u Kolín. V nedeľu však, kvôli štartu v Českom pohári bude chýbať. S najväčšou pravdepodobnosťou ale do Hýrošovho parku zavíta pred rokom celkove druhý Lúžňan Kristián Jánošík v drese PROefekt team – u.

V porovnaní s minulým rokom v ponuke chýbajú dva formáty a to verejné preteky pre dospelých a šortrek. „Tieto disciplíny sme nahradili súťažou v cross country, ktorá je vypísaná pre všetky vekové kategórie, teda od mladšieho žiactva až po päť mužských a jednu ženskú kategóriu. Takisto sa pôjde šesťdesiat minút a na to jedno kolo, ktoré má dĺžku 1400 m. Sedemdesiatpäťpercent trate vytiahne ´bikerov´ do terénu,“ pripojil Cigaňák. Hromadný štart je stanovený na 12:30 hod.

Všetko začnú už „decká“ dopoludnia, od 10:45 hod. Centrom zaujímavého cyklistického diania bude opäť Park Š. N. Hýroša v Ružomberku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia